НОВИНИ

05.11.2009 | Газпром одержав від Швеції дозвіл на будівництво "Північного потоку"
За матеріалами - УНІАН

Швеція дозволила прокладку російського газопроводу "Північний потік" по своїй території, повідомляє AFP з посиланням на слова міністра охорони природи країни Андреаса Карлгре (Andreas Carlgre). Згідно з проектом газопроводу, його нитка має бути прокладена по дну Балтійського моря у територіальних водах Швеції.


В кінці жовтня свій дозвіл на будівництво газопроводу дала Данія. "Північний потік" має бути прокладений через територіальні води цієї країни в районі острова Борнхольм. На початку жовтня "Газпром", який веде будівництво трубопроводу, домовився з данською компанією DONG Energy про збільшення поставок газу в Данію удвічі - до двох мільярдів кубометрів. З 2012 року данська компанія одержуватиме додаткові об`єми газу по "Північному потоку". Поставки газу розраховані на 18 років.


Згідно з проектом, довжина "Північного потоку" складе 1200 кілометрів. Трубопровід буде прокладений по дну Балтійського моря від Виборга до німецького Грайфсвальда. Як очікується, перша нитка газопроводу буде введена в експлуатацію в 2011 році, а друга - в 2012-му. Розрахункова потужність газопроводу складає 55 мільярдів кубометрів газу на рік. Вартість будівництва "Північного потоку" оцінюється в 7,4 мільярда євро. Близько 70 відсотків від вказаної суми оператора проекту компанія Nord Stream має намір залучити в банках.


У Nord Stream "Газпрому" належить контрольний пакет. Ще по 20 відсотків акцій оператора контролюють німецькі компанії Wintershall і E.ON Ruhrgas, а решту дев`ять відсотків - голландська Gasuine. Найближчим часом частка німецьких партнерів в проекті може бути зменшена до 16 відсотків, оскільки до проекту має намір приєднатися французька енергетична компанія GDF Suez.


"Північний потік" мають прокласти територією Росії, Фінляндії, Німеччини, Швеції і Данії. Для того, щоб почати будівництво Nord Stream необхідно одержати від кожної з держав пакет документів, що включає екологічний висновок і дозвіл на будівництво. Згідно з графіком, усі необхідні документи будівельникам "Північного потоку" треба одержати до кінця 2009 року. Укладання підводної частини газопроводу заплановане на 2010 рік.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект