НОВИНИ

04.11.2009 | Польща є єдиною країною ЄС з приростом ВВП - оцінка Єврокомісії
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Польща є єдиною країною Євросоюзу, яка за результатами 2009 року матиме позитивну динаміку росту ВВП. Згідно з останніми прогнозами Єврокомісії, західний сусід України у 2009 році матиме приріст ВВП на рівні 1,2 відсотка.


У 2010 році ЄК прогнозує подальше економічне зростання РП на рівні 1,8 відсотка, а в 2011 - 3,2 відсотка. "Міцне економічне підгрунтя допомогло польській економіці краще за будь-яку іншу країну Центрально-Східної Європи вистояти в умовах світової кризи", - відзначається в оцінці Єврокомісії.


Водночас наголошується, що криза негативно вплинула на польський ринок праці. Європейські експерти прогнозують, що безробіття в РП у цьому році зросте до 8,4 відсотка, у 2010 році - до 9,9 відсотка, а в 2011 році становитиме 10 відсотків.


Експерти Єврокомісії у документі також критикують Польщу за відсутність структурних реформ у сфері публічних фінансів, що призвело до зростання їхнього дефіциту з 3,6 відсотків ВВП у 2008 році до 6,4 відсотка у 2009 році. Прогнозується подальше збільшення такого дефіциту у 2010 році до 7,5 відсотка. У зв'язку з цим, Єврокомісія дає Польщі час до 2012 року для зменшення дефіциту публічних фінансів до визначеного Маастріхтською угодою рівня у 3 відсотки. Це є необхідною передумовою для запровадження у майбутньому в країні спільної європейської валюти- євро.


Водночас, відповідно до загальних прогнозів Єврокомісії, ВВП усього Євросоюзу в 2009 році зменшиться на 4,1 відсотка.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект