НОВИНИ

19.11.2009 | Візит Президента України в ОАЕ став топ-новиною для місцевих ЗМІ
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Візит Президента України Віктора Ющенка в ОАЕ став топ-новиною останніх двох днів для місцевих мас-медіа. Для його висвітлення були виділені перші сторінки головних арабсько- і англомовних друкованих і електронних еміратських ЗМІ. Таку пильну увагу до візиту Віктора Ющенка можна пояснити зацікавленістю еміратської сторони у розвитку двостороннього співробітництва.Зокрема, арабськомовні газети "Аль-Іттіхад", "Аль-баян" і "Аль-Халіж" акцентували увагу на питаннях розвитку дружніх українсько-еміратських відносин по всіх напрямах. Крім того, перші два видання відвели цілий газетний розворот для публікації фоторепортажу офіційної зустрічі українського Президента з його еміратським колегою у палаці Мушерриф.


Темою інформаційних повідомлень в англомовній пресі також стало прагнення України і ОАЕ розвивати двосторонні відносини. Газета "Галф Ньюз" виділила у зв'язку з цим економічний, інвестиційний і туристичний напрями. Видання відзначило зацікавленість України у вивченні еміратського досвіду диверсифікації економіки і безпрецедентних умов у регіоні, створених керівництвом Еміратів для інвесторів.


Газети "Галф Тудей" і "Халіж Таймс" основний акцент зробили на готовності двох сторін співпрацювати в торговельно-економічній, інвестиційній, сільськогосподарській, машинобудівній, авіакосмічній, культурно-гуманітарній і туристичній сферах.


Перспективам українсько-еміратського співробітництва в сільськогосподарській сфері ділове видання "Арабіан Бізнес" присвятило статтю під назвою "ОАЕ спрямовують погляд на Україну в пошуках продовольчої безпеки". Для ОАЕ, як і для інших країн Перської затоки, які дуже залежать від імпорту продовольства і купують більш як 85% продуктів харчування, забезпечення продовольчої безпеки є одним з головних національних пріоритетів. Емірати зацікавлені в оренді українських сільськогосподарських угідь для спільної обробки і вирощування зернових, створенні тваринницьких ферм, а також в інвестуванні в український агропромисловий сектор і розвиток тваринництва. Україна, у свою чергу, запропонувала еміратським інвесторам 100 тис. га землі для створення ферм з поголів'ям у 3 тис. тварин, а також 50-100 тис. га сільськогосподарських угідь для спільної обробки посівів для ОАЕ, пише "Арабіан Бізнес".


Видання також не залишило поза увагою досягнуті у рамках візиту Віктора Ющенка домовленості у сфері активізації двостороннього дипломатичного і політичного діалогу, зокрема, відкриття в Києві посольства ОАЕ і здійснення ряду візитів делегацій високого рівня і представників еміратських ділових кіл до України.


Під час візиту українського Президента в ОАЕ тема України два дні поспіль була серед головних новин Еміратського інформаційного агентства ВАМ, з яким УКРІНФОРМ напередодні підписав угоду про співробітництво.


Віктор Ющенко у рамках офіційного візиту в ОАЕ дав ексклюзивне інтерв'ю арабськомовному телеканалу "Абу-Дабі Ченел ТБ", мовлення якого охоплює регіон Близького Сходу, Північну і Південну Америку, Європу і Австралію. В інтерв'ю український Президент, зокрема, відзначив плідність переговорів з вищим керівництвом Еміратів і висловив упевненість, що результатом його візиту в ОАЕ будуть позитивні зміни у двосторонніх відносинах з багатьох питань, зокрема, в економічній, торговельній, інвестиційній, авіакосмічній, туристичній сферах. Це може втілитися у підписання цілого ряду угод, які обговорювалися з еміратською стороною у рамках візиту.


В.Ющенко запросив еміратських бізнесменів інвестувати кошти в інфраструктурні проекти України у рамках підготовки до чемпіонату Європи з футболу 2012 роки. "Нас цікавить розвиток туристичної інфраструктури в усіх містах, які прийматимуть Євро-2012 в Україні. Нам потрібно побудувати більш як 200 готелів. Це приваблива пропозиція для потенційних інвесторів", - відзначив Глава Української держави.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект