НОВИНИ

25.11.2009 | Генеральний Cекретар узяв участь у щорічному засіданні Парламентської асамблеї НАТО
За матеріалами - Офіційного сайту НАТО

17 листопада Генеральний Cекретар НАТО Андерс Фог Расмуссен узяв участь в 55-му щорічному засіданні Парламентської асамблеї НАТО, що відбулося в м. Единбург, Велика Британія, де він виступив з ключовою промовою.


На пленарному засіданні також виступив Девід Мілібенд, державний секретар із закордонних справ і у справах співдружності, Джон Теннер, президент Парламентської асамблеї, лорд Робертсон з Порт Еллен, колишній Генеральний секретар НАТО і адмірал Джеймс Ставрідіс, Верховний головнокомандувач ОЗС НАТО в Європі.


Говорячи про Афганістан, пан Фог Расмуссен закликав парламентарів НАТО і делегатів з країн-партнерів, а через них відповідні уряди, надати більше військових ресурсів, зокрема для Тренувальної місії НАТО – Афганістан (NTM-A).


Він також закликав союзників і партнерів подумати, що ще вони можуть зробити з надання цивільної допомоги. „Додаткові військові ресурси від країн – членів НАТО і партнерів по МССБ не є панацеєю”, – сказав він. – Треба більше зробити у наданні цивільної допомоги, щоб підсилити можливості афганського уряду”.
Говорячи про майбутнє Альянсу, Генеральний Cекретар НАТО вказав на необхідність продовження адаптації НАТО до нових загроз безпеці, серед яких енергетична безпека, кібернапади і наслідки кліматичних змін для безпеки.


Зокрема, він вказав на важливість нової Стратегічної концепції НАТО, запропонувавши бачення Альянсу в мінливому середовищі безпеки. „Я бачу це не тільки як засіб досягнення нового, міцного консенсусу серед членів Альянсу щодо наших основних завдань, але і як відновлення зв’язку нашого населення з новою НАТО, – сказав він.  – Ми відповідаємо за їх безпеку і захист – це наша турбота”.


Майбутнє миротворчих операцій


 
Генеральний секретар також виступив у Единбурзькому університеті з промовою про майбутні миротворчі операції. Його вітав герцог Единбурзький, принц Філіп, який є канцлером університету, там він також зустрівся з йорданським принцом Хассаном.


Звертаючись в основному до студентів, Генеральний секретар розповів, як необхідно переосмислити миротворчі операції в ХХІ сторіччі. Зокрема, він наголосив на важливості спільного тренування і роботи військових і цивільних з розбудови Комплексного підходу.


Він навів приклад Груп з відбудови провінцій (ГВП), що створені в провінціях Афганістану, і в яких солдати і цивільні фахівці з розвитку успішно співпрацюють, тим не менше додавши, що в цій сфері треба зробити більше.


„Часи, коли військові могли виграти війну, а потім передати естафетну паличку цивільним для відбудови, пішли в минуле”, – сказав він.  – У нинішніх миротворчих операціях ми повинні разом працювати з початку і до кінця, якщо ми хочемо досягти успіху”.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект