НОВИНИ

03.11.2009 | Із 400 літаків Збройних сил літають тільки 72
Джерело - Українська правда

Бойова підготовка Збройних сил України у 2009 році профінансована лише на 8% від мінімальної потреби.


Про це в ефірі Першого національного каналу заявив директор Департаменту фінансів Міністерства оборони Іван Марко.


За його словами, сьогодні Збройні сили фінансуються фактично лише за трьома напрямками: грошове забезпечення особового складу, на 75% виділяються бюджетні кошти на харчування військовослужбовців та на 62% фінансуються комунальні видатки.


 
"Усе решта – на рівні 25-30%. А такі питання, як бойова підготовка, як підготовка військ взагалі в цілому є на рівні 8%", - констатував Марко.


За його даними, із майже 400 літаків, які сьогодні є у ЗСУ, літає 72: "При цьому льотчики налітають за рік 14 годин. І це в нас вважається за досягнення. Це не є нормально".


При цьому Марко уточнив, що літають лише ті літаки, які забезпечують бойове чергування з прикриття важливих державних об’єктів.


"Усе решта – зупинено. Я не говорю про основні сили (Основні сили оборони, як функціональна компонента ЗСУ). Основні сили взагалі на рівні десь 3,5-4% фінансуються", - розповів Марко.


"Про це всі знають. Я не говорю зараз про розвиток озброєння, військової техніки, там взагалі нуль. Правда, ситуація покращилась у цьому році – 928 млн. нам виділили за рахунок Стабілізаційного фонду", - додав він.


Марко навів приклади, що зараз Міноборони ледь може забезпечити нагальні потреби життєдіяльності військ.


"Призиваємо людей – нема в що вдягнути. Нема чим помити солдатів. Корвет "Тернопіль" зараз вийшов у Середземне море, де бере участь в операції НАТО "Активні зусилля", - розповів представник Міноборони.


"Вийшли без грошей, де не буде чим заправити корабель. Зараз бігом перерахували 3,5 млн. грн. щоб конвертували, віддали зараз валюту для того, щоб забезпечити кораблю живучість", - додав він.


На переконання Марка, "Збройні сили не можуть функціонувати і розвиватися з такими ресурсами, які сьогодні є".


Він наголосив, що на оборону у 2010 році, відповідно до рішення РНБО, має бути передбачено не менше 20,8 млрд. грн.


"Із них 19,8 – це для Міністерства оборони, це для Збройних сил. Ці кошти мають бути по загальному фонду. Якщо цього ресурсу не буде, то, власне кажучи, поки що я не розумію і не знаю, що ми зробимо і як забезпечимо життя військових", - додав Марко.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект