НОВИНИ

03.11.2009 | Путін попереджає ЄС про нові проблеми з газом
Джерело - Українська служба ВВС

Російський прем"єр міністр Владімір Путін попередив представників Європейського Союзу, що проблеми з оплатою Україною російського газу можуть вплинути на транзит газу через українську територію до європейських споживачів.Пан Путін у телефонній розмові у неділю з прем"єр міністром Швеції Фредеріком Райнфельдтом, країна якого зараз головує в ЄС, закликав його зосередити увагу на сигнали, які надходять в тому числі і через офіційні канали з Києва, про можливі проблеми зі сплатою за поставки російського газу.


Як повідомляють, у відповідь пан Райнфельдт наголосив, що Стокгольм уважно стежить за ситуацією довкола постачання газу.


Минулого січня багато європейських країн залишились без газу внаслідок конфлікту між Москвою та Києвом щодо розмірів оплати за поставки газу.


Владімір Путін повідомив про можливі проблеми з оплатою енергоносіїв Україною за підсумками телефонної розмови з українським прем"єром Юлією Тимошенко, яка відбулась минулого тижня.


За словами пана Путіна, пані Тимошенко сказала йому, що президент України блокує переказ грошей, перешкоджаючи нормальній співпраці між Центральним банком та урядом.


Коментуючи цю заяву раніше, представник президента з питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський назвав слова російського прем"єра "безпідставними та недружніми" по відношенню до Києва.


Він наголосив, що це безпрецедентний випадок, коли керівник уряду сусідньої держави втручається в бюджетну політику українського Кабінету міністрів та Нафтогазу України.


Україна платить за газ щомісяця 7 числа. Наступного разу вона має це зробити сьомого листопада.


Владімір Путін
 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4378. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект