НОВИНИ

02.11.2009 | Історичне тріо зустрілося в Берліні
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Колишні лідери США, СРСР та ФРН, які відіграли ключову роль у процесі об’єднання Німеччини, зустрілися в суботу в німецькій столиці з нагоди 20-ої річниці падіння Берлінського муру.

У німецькій столиці в суботу розпочалися урочистості, присвячені 20-ій річниці падіння Берлінського муру. Зокрема в рамках урочистого заходу, організованого в Берліні фондом імені Конрада Аденауера, знову за багато років зустрілися Гельмут Коль, Джордж Буш-старший та Михайло Горбачов – політики, правління яких сприяло падінню Берлінського муру та об’єднанню Німеччини.


Колишніх світових лідерів привітали канцлер Німеччини Ангела Меркель та федеральний президент Горст Келер. У своїй промові Келер відзначив історичний внесок цих політиків, які, за його словами, «змогли відчинити двері мільйонам людей»: «Я дякую їм від імені усіх німців, а також упевнений, що й від імені усіх народів Європи».


Тісніше партнерство


Келер також закликав європейців у справі подальшого об’єднання континенту не цуратися нових шляхів. За його словами, Європейський союз повинен розвивати тісніше партнерство з Росією та іншими країнами СНД. Його підтримав колишній державний лідер СРСР Михайло Горбачов: «Ми повинні зрозуміти, що не можна успішно завершити європейський проект на підґрунті антиросійських чи антиамериканських настроїв».


 


Також канцлер Ангела Меркель подякувала трьом лідерам за їхній внесок в об’єднання Німеччини. Вона зазначила, що має намір подякувати Сполученим Штатам за те, що Америка на чолі з президентом Джорджем Бушем-старшим сприяла падінню Берлінського муру. Така нагода випаде Меркель уже цього вівторка – вона виступатиме з офіційною промовою перед конгресом США.


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект