НОВИНИ

05.11.2009 | США прагнуть будувати відносини з Іраном на взаємних інтересах та взаємоповазі - Барак Обама
Джерело - УКРІНФОРМ

Для Ірану настав час зробити остаточний вибір: зосередитися на своєму минулому, або "відкрити двері" процвітанню та добробуту у майбутньому для народу країни. Про це йдеться у спеціальній заяві президента США Барака Обами, приуроченій 30-річчю нападу на американське посольство в Тегерані. Текст розповсюдила сьогодні прес-служба Білого дому, передає власний кореспондент УКРІНФОРМу.


Американський лідер підкреслив, що ця подія змусила США та Іран стати на шлях взаємних підозр, недовіри та конфронтації. "Я чітко дав зрозуміти, що Сполучені Штати Америки прагнуть відійти від цього минулого і шукають відносин з Ісламською республікою Іран, які б будувалися на взаємних інтересах та взаємоповазі", - наголосив він.


Глава Білого дому зазначив, що американська сторона не втручається у внутрішні справи ІРІ і засуджує терористичні атаки, спрямовані проти народу цієї країни. "Ми визнаємо міжнародне право Ірану на використання ядерної енергетики в мирних цілях. Ми продемонстрували готовність вжити кроки до відновлення довіри разом із світовою спільнотою", - нагадав Барак Обама. За його словами, тепер настав час вибору для самого Ірану.


"Ми 30 років слухали, проти чого бореться іранське керівництво. Тепер стоїть питання про те, за яке майбутнє воно виступає", - підсумував президент.


4 листопада 1979 року на американське посольство в Тегерані був здійснений напад. Ісламісти захопили приміщення, де перебувало більше 50 дипломатів. Людей утримували в заручниках 444 дні.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект