НОВИНИ

24.11.2009 | Прем'єр-міністр Індії закликав до поглиблення двосторонніх економічних відносин із США
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Прем'єр-міністр Індії Манмохан Сінгх вважає розбудову економічних відносин з американськими партнерами надзвичайно важливим завданням для поглиблення двостороннього співробітництва. Про це він заявив на зустрічі з представниками бізнес-кіл, якою розпочався його чотириденний державний візит до США.

Манмохан Сінгх


"Стратегічні відносини, які не підкріплені надійною співпрацею в економічній сфері, навряд чи зможуть процвітати", - наголосив індійський прем'єр, виступаючи в Торговельній палаті США.


Він закликав американський бізнес брати активну учать "у перетворенні Індії з бідної країни на динамічний ринок з більш ніж мільярдом людей, купівельна спроможність яких постійно зростає". "Нам потрібні чималі інвестиції в енергетичний сектор, транспорт та інфраструктуру міст, аби мати змогу підтримувати високі показники економічного росту", - підкреслив М.Сінгх.


За його словами, під час зустрічі з президентом США Бараком Обамою він планує підписати угоду у сфері енергетичної безпеки, чистої енергетики та кліматичних змін. Домовленостей у цій сфері чекають з особливим нетерпінням, оскільки позиції Індії та США щодо вирішення проблем довкілля значно різняться. Особливої актуальності питання набуло напередодні міжнародної конференції Організації Об'єднаних Націй, яка має пройти в Копенгагені 7-18 грудня. Вона стане 15-тим зібранням сторін Рамкової конвенції ООН про зміни клімату. Саме на нього екологи, політики багатьох країн та представники міжнародних організацій покладають великі надії щодо ухвалення документа, який би міг прийти на зміну Кіотському протоколу 1997-го року. Однак жодна зі сторін не хоче брати на себе додаткові зобов'язання без гарантій з боку інших партнерів щодо готовності скоротити викиди шкідливих газів в атмосферу.


М.Сінгх заявив також, що Індія та США завершують роботу над деталями угоди щодо співпраці в ядерній сфері. "Її підписання відкриє для наших країн еру нових торговельних можливостей", - наголосив він.


Як повідомляв УКРІНФОРМ, у неділю глава уряду Індії Манмохан Сінгх прибув до США з чотириденним візитом. У його рамках заплановані переговори з держсекретарем США Хілларі Клінтон, міністром оборони Робертом Гейтсом, віце-президентом Джо Байденом, спікером Палати представників Ненсі Пелосі.


Манмохан Сінгх став першим главою іноземної держави, що після обрання Барака Обами приїхав до Вашингтона з державним візитом. З цієї нагоди заплановано цілу низку протокольних урочистостей та прийом у Білому домі.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект