CША не мають наміру розміщувати наземні елементи системи протиракетного захисту на території країн-партнерів. Про це кореспонденту УКРІНФОРМу у Брюсселі заявила заступник міністра оборони США Селесте Валландер, (Celeste A.Wallander, Deputy Assistant Secretary of Defence). Зустріч з американським урядовцем була організована для УКРІНФОРМу за сприянням Медіа-центру (The HUB) Представництва США при ЄС.
За словами пані Валландер, на першій фазі розгортання системи протиракетного захисту будуть використовуватися переважно американські засоби морського базування, включаючи радарні системи та ракети, які вже пройшли випробування та довели свою ефективність.
"На першій фазі ми не потребуємо систем наземного базування з розміщеням у наших європейських союзників. Але це стосується технічних характеристик лише першої фази програми розгортання протиракетної системи, яка розрахована на чотири етапи. Якщо ми потребуватимемо іншої архитектури і систем, якщо цього потребуватиме характер розвитку загрози і якщо будуть у наявності необхідні технології, ми зможемо перейти до переміщення частини ракетних систем та радарів на суходіл. У дипломатичному вимірі зусилля США в цьому напрямку зовсім не є одноосібними, Адміністрація веде активний діалог із зацікавленими європейськими союзниками," - сказала Селесте Валландер.
Вона наголосила, що при цьому в перспективі наступних етапів розгортання системи протиракетної оборони США орієнтуються виключно на можливе використання території союзників по НАТО. Особливість нової архітектури ПРО в тому, що вона може посилити безпеку для Європи, хоча попередні системи були призначені, головним чином, для захисту континентальної частини Сполучених Штатів. Декілька союзникі по НАТО вже висловили інтерес до того, щоб прийняти на своїй території різні елементи такої оновленої системи ПРО.
"Ми не маємо планів в рамках існуючої архітектури для застосування радарів або ракет у будь-якій партнерській країні або в іншій країні Європи. Це не означає, що ми не вітаємо можливість діалогу з іншими країнами в Європі. Ми будемо говорити з Росією, з Україною й іншими країнами, адже ці питання стосуються широкої європейської та регіональної безпеки. Ми дотримуємося принципів прозорості наших планів та систем, і готові обговорювати з третіми країнами їхній можливий внесок. Але в рамках існуючої програми ПРО, яку розраховано на чотири етапи, ми не маємо планів щодо розміщення радарів і ракетних систем на території третіх держав поза межами НАТО" - сказала представниця військового відомства США.
|