НОВИНИ

20.11.2009 | Путін дозволив Україні купити менше газу
Джерело - Українська служба ВВС

Російський прем’єр Путін підтвердив, що Росія не буде застосовувати штрафні санкції щодо України за недобір газу цього року, як це передбачено контрактом. Після кількагодинних переговорів з українським прем’єром Юлією Тимошенко у Ялті пан Путін сказав, що Росія погодилася на те, аби Україна купувала менші обсяги газу.


За його словами, Газпром і Нафтогаз тепер мають домовитися про нові обсяги газу, який Україна купуватиме наступного року Пан Путін назвав закладення мінімальних обсягів газу у контракті загальносвітовою практикою.


За багато останніх років Україна вперше послідовно і в повному обсязі виконує всі свої зобов'язання і це суттєвий фактор у підвищенні енергетичної стабільності в Європі.
В. Путін


Владімір Путін заявив, що наступного року в України не буде 20% знижки від європейської ціни на газ, а плата за транзит газу збільшиться приблизно на 60%.


Російський прем’єр похвалив уряд Тимошенко за виконання «усіх зобов’язань.»


Обидва прем’єри запевнили, що дві країни виконають свої зобов’язання перед Європою.


Зустріч з Путіним вважають можливістю для Юлії Тимошенко зміцнити стосунки з російським керівництвом перед президентськими виборами в Україні.


Жоден з лідерів не загадав вибори, але президент Путін сказав, що йому зручно працювати з урядом Тимошенко і, що за часів їхньої співпраці «Україна стала більш стабільною.».


Напередодні президент Ющенко звернувся з листом до президента Росії Медвєдєва із закликом до перегляду газових контрактів і формул визначення ціни на газ та транзит, застерігши, що Україна не зможе виконувати свої зобов’язання.


Згідно з контрактами, підписаними у січні Юлією Тимошенко, Україна мала закупити понад 50 млрд. кубометрів газу, хоча її потреби складають менше 30 млрд. кубометрів газу. У разі якби Нафтогаз змушений був сплатити штрафні санкції, вони були, за підрахунками, становили кілька мільярдів доларів.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 655. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект