НОВИНИ

23.11.2009 | Прем'єр-міністр Польщі виступає за обмеження повноважень президента країни через конституційні зміни
Джерело - УКРІНФОРМ

Голова Ради міністрів Польщі Дональд Туск запропонував змінити Конституцію країни з метою посилення ролі прем'єра за рахунок обмеження повноважень президента.Польський прем'єр виступає за вибори глави держави на спільному засіданні обох палат парламенту країни, відміну права вето президента, а також зменшення кількості сенаторів та депутатів Сейму РП. Про це він особисто повідомив під час спеціально скликаної прес-конференції.


Голова Ради міністрів РП наголосив, що своїми пропозиціями не намагається здійснити "революцію", а лише підкоректувати внутрішній устрій в країні. Д.Туск запевнив, що пропонує зміни не в інтересах власних політичних амбіцій. "Ці зміни є необхідними з точку зору національних інтересів. Їх не складно реалізувати і можемо їх провести протягом кількох місяців",- заявив він. На думку прем'єра, результатом цих перетворень буде значне обмеження конфліктів та сварок, яких сьогодні не бракує в польському політикумі.


На його переконання, президент не повинен мати права вето, бо це обмежує виконання владних повноважень. Натомість глава держави міг би скеровувати прийняті парламентом Закони до Конституційного суду.


Д.Туск висловив бажання змінити й систему парламентських виборів. На його думку, необхідно зменшити кількість законодавців в обох палатах парламенту країни. Крім того, він наполягає на обиранні сенаторів в одномандатних округах, а депутатів Сейму - за змішаною системою. Польський прем'єр не виключив проведення національного референдуму в Польщі щодо цих ініціатив.


На переконання Д.Туска зміни потрібно внести якнайшвидше, щоб обирати президента на об'єднаному засіданні Сейму та Сенату країни вже восени 2010 року. Водночас він запевнив, що не боїться президентських виборів, бо його партія має найбільшу підтримку в країні. "Відмовляємося від проведення виборів, хоча вірогідність перемоги в них є вищою ніж у інших партій",- підкреслив він. Проте Д.Туск не сказав однозначно, що він відмовляється від участі в наступних президентських виборах, запланованих на осінь 2010 року.


Голова Ради міністрів звернувся до колишніх та нинішнього президентів країни Леха Валенси, Александра Кваснєвського і Леха Качинського допомогти в роботі над зміною Основного Закону країни. Він також закликав маршалоків обох палат парламенту та інтелектуальну еліту країни взяти участь в опрацюванні конституційних змін. Д.Туск висловив сподівання, що вже в грудні могла б запрацювати конституційна комісія, а до січня можна було б підготувати проект змін.


Керівник польського уряду підкреслив, що він ініціює законодавчі перетворення не як прем'єр-міністр, а як лідер найбільшої в Польщі партії - "Громадянської Платформи"(РО), і його підтримує партнер по коаліції - Польська селянська партія (PSL).


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект