НОВИНИ

26.11.2009 | До безвізової ери ще далеко, але безплатні візи стають реальністю
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Литва стане другою країною Шенгенської зони, яка скасує плату за візи для українців. 16 січня набрало чинності доповнення до раніше підписаної українсько-латвійської міжурядової угоди, згідно з якою багаторазові основні візи для в'їзду до Латвії надаватимуться громадянам України безкоштовно.


Поки що право на безкоштовні візи до всіх країн шенгенського простору мають 14 категорій українців. Раніше заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв заявив, що під час листопадового  засідання візового комітету Україна-ЄС домагатиметься згоди Євросоюзу на безкоштовну видачу віз ще чотирьом категоріям громадян, серед яких він назвав організовані туристичні групи, представників релігійних громад, неурядових організацій, а також професійних об'єднань.


Скасування віз можна було б пришвидшити


В ініціативі для шести пострадянських країн «Східне партнерство» Єврокомісія декларувала, що учасники цієї програми отримають право на скасування візового збору для всіх громадян. За попередніми розрахунками, це спричинить сукупні втрати країн-членів ЄС 75 мільйонів євро на рік.


Остаточне скасування візового режиму для українців очікується після підписання угоди з ЄС про асоціацію, яке відкладається через неврегульованість проблем щодо зони вільної торгівлі. Однак, науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко вважає, що виконання всіх вимог ЄС дозволило б значно пришвидшити настання безвізової доби, але уряд та парламент не поспішають демонструвати прогрес.


Серед найнагальніших питань, які треба вирішити на шляху скасування візового режиму, Сушко назвав: запровадження біометричних паспортів, підвищення якості контролю за персональними даними, поліпшення боротьби з нелегальною міграцією, посилення охорони кордонів, посилення боротьби з корупцією на митниці.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект