НОВИНИ

13.11.2009 | На Гренландії крига тане "швидше"
Джерело - Українська служба ВВС

Міжнародна команда науковців твердить, що на поверхні Гренландії крига тане значно швидше, ніж 7 років тому. Один з науковців сказав ВВС, що з 2000-го року розтануло 1,5 трильйонів тонн криги.



У разі як розтане уся крига, що вкриває Гренландію, рівень океану на Землі може піднятися на 7 метрів, що призведе до затоплення багатьох низинних територій.


Автори дослідження, оприлюдненого в журналі «Наука», сподіваються, що їхні дані додадуть нагальності кліматичному саміту в Копенгагені у грудні.



За даними вчених, причинами танення льоду є, зокрема, нагрівання атмосфери Землі, що, за їхніми словами, узгоджується з ширшою картиною кліматичних змін.


Дослідження


Науковці використовували дані про погоду, супутникові дані та моделі поведінки криги у ході аналізу втрати Гренландією 273 мільярдів тонн криги щорічно.


Якщо розтане уся крига Гренландії, то рівень води в океані зросте на 7 метрів. За період 2000-2008 рр. рівень океану піднімався на 0.46 мм щорічно. З 2006-го року щороку він зростає на 0.75 мм.


Мішель Ван ден Брук, провідний дослідник з Утрехтського університету в Нідерландах, каже, що з 2000-го року «простежується чітке прискорення» танення криги. Він додає, що танення льоду значно посилили три поспіль дуже теплі літа.


«У разі як тенденція триватиме, і не можу сказати, але ми, безумовно, очікуємо, що у майбутньому клімат стане тепліший.»


Загалом рівень води в океані щороку зростає на 3 мм, переважно тому, що морська вода розширюється в результаті нагрівання.


 







 






узбережжя Гренландії


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект