НОВИНИ

04.11.2009 | Україна знову очолила рейтинг найбільш кризових держав
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

За даними річного звіту ЄБРР, серед країн Східної Європи та Центральної Азії Україна найбільше постраждала від глобальної фінансової кризи. 



Україна стала однією з п'яти країн, де ВВП впав на понад десять відсотків.

 



З 29 країн діяльності ЄБРР Україна увійшла в число п'яти, де падіння валового внутрішнього продукту за рік виражатиметься двозначним числом – 14 відсотків. Проте вступ країни до СОТ допоміг пом’якшити протекціоністський тиск української влади під час кризи. Таких висновків дійшов Європейський банк реконструкції та розвитку в своєму річному звіті щодо стану економік країн його діяльності – пост-комуністичних держав Східної Європи, Росії та Центральної Азії.


Причини глибокої кризи


За даними ЄБРР, глибину кризи в Україні зумовило кілька чинників. Крім глобальної фінансової кризи, це - падіння попиту на її продукцію за кордоном, падіння міжнародних цін на сталь та хімічні добрива – головні статті українського експорту, а також зростання цін на імпортований газ. Прямі інвестиції в українську економіку скоротилися вперше за 10 років.


 


Стабільного росту української економіки можна досягти лише через глибокі структурні та інституційні реформи, можливо, у контексті подальшого зближення з ЄС, зазначається у звіті ЄБРР.


Напрямки реформ


Банк уважає, що одним з найголовніших завдань Києва є стабілізація фінансового сектора, щоб банки могли відновити позики секторові нерухомості, який в Україні зазнав найбільшого удару з усіх країн діяльності ЄБРР.


Влада також повинна уникнути переведення у реальні гроші державного боргу та повернути державний дефіцит до стійкого стану. Але перспективи одужання найближчим часом ускладнюються низьким попитом як в Україні, так і за кордоном.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект