НОВИНИ

26.11.2009 | Керівники МЗС України і Польщі дають новий поштовх міждержавним відносинам
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Міністерства закордонних справ України і Польщі будуть тісніше співпрацювати, а для здійснення двосторонньої «історичної політики» буде створено українсько-польський форум. Такі головні результати візиту до Польщі керівника зовнішньополітичного відомства України Петра Порошенка. Під час перебування у Варшаві український міністр зустрівся зі своїм колегою Радославом Сікорським. Порошенка також прийняв польський президент Лех Качинський.


На завершення візиту до Польщі Петра Порошенка відбулося врочисте підписання керівниками двох зовнішньополітичних відомств документів, зокрема міжурядової угоди про навчання українців у варшавському Колегіумі «Натолін» та внесення змін до міжурядової угоди про співробітництво під час здійснення контролю осіб, товарів і транспортних засобів, котрі перетинають українсько-польський державний кордон.


Коментуючи сьогодні цю подію, керівник МЗС України Петро Порошенко зазначив: «Ми підписуємо документи про те, як простіше перетнути кордон, як зняти торговельні бар’єри між нашими країнами, в який спосіб покращити рівень навчання, в тому числі українців у спільному колегіумі. Я переконаний, що всі ці ініціативи знайдуть відповідну підтримку в суспільстві».


Польські видання ще до початку візиту Петра Порошенка до Польщі наголошували, що Варшава стала однією з перших столиць, яку відвідує новопризначений керівник МЗС України. Петро Порошенко прибув до Варшави одразу після 5-ої річниці Помаранчевої революції, однак події київського Майдану – це вже історія, а відносини між Україною та Польщею зараз потребують нового поштовху в усіх напрямках, зауважують польські оглядачі.


До цього контексту можна зарахувати і сьогоднішню заяву міністра Радослава Сікорського, який зазначив, що зовнішньополітичні відомства Польщі та України відтепер співпрацюватимуть ще тісніше. Це буде унікальний проект, новий імпульс для ще тісніших взаємин обох країн. Скажімо, 16 грудня у Києві проводитимуться перші робочі консультації не лише міністрів, а й усього головного ешелону міністерств закордонних справ України та Польщі, зауважив Сікорський.


Порошенко подякував за принципову позицію Польщі


Під час сьогоднішніх переговорів порушувалися також проблеми забезпечення енергетичної безпеки Євросоюзу через постачання каспійської нафти, а також проблеми регіональної політики у Східній Європі.


Петро Порошенко заявив: «Дякуючи абсолютно принциповій позиції Польщі, абсолютно новий поштовх отримав проект безвізового діалогу України і Євросоюзу. Окремо хотів би підкреслити ту роль, яку відіграє Польща в надзвичайно цікавій для України і наших сусідів програмі «Східне партнерство». Сьогодні ми мали можливість обговорити багатосторонні ініціативи в рамках згаданого проекту, в тому числі щодо облаштування кордонів із сусідніми країнами».


Другою важливою ініціативою польської сторони, про яку нині оголосив Радослав Сікорський, є проект створення українсько-польського форуму.


«Це буде установа, що працюватиме на зразок подібних форумів, котрі Польща уже має із Німеччиною, Чеською і Словацькою Республіками, – зауважив польський міністр. – Отож під патронатом наших відомств зустрічатимуться історики, інтелектуали, представники громадськості, щоби говорити про наші відносини, також у тому контексті, що пов’язаний із складними історичними періодами у наших стосунках. Це має відбуватися для того, щоб жодну зі сторін не спіткала якась несподіванка».


Керівник МЗС Польщі не уточнив, про які історичні періоди йдеться, однак польські оглядачі припускають, що для Варшави великою несподіванкою була вістка із Києва про можливість визнання учасників українських національно-визвольних змагань періоду Другої світової війни воюючою стороною.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект