НОВИНИ

13.11.2009 | Барак Обама вирушив у своє перше турне країнами Азії
Джерело - УКРІНФОРМ

Президент США Барак Обама вирушив сьогодні в своє перше турне країнами Азії. Під час 8-ми денної поїздки він відвідає Японію, Сінгапур, Китай та Південну Корею. Про це журналістам розповів заступник радника президента з проблем національної безпеки Бен Родс. Він відповідає за питання, пов'язані зі стратегічними комунікаціями."Перша поїздка президента країнами Азії має стати виключною можливість зміцнити відносини. Це регіон з найшвидшими у світі темпами розвитку економіки. За його допомогою у США функціонує величезна кількість робочих місць. Політичні відносини із цими країнами надзвичайно важливі для США у контексті протистояння серйозним глобальним викликам", - наголосив представник Білого дому.


За його словами, першу зупинку делегація зробить на Алясці, де глава держави поспілкується із військовослужбовцями на базі повітряних сил Elmendorf.


13-го листопада Барак Обама прибуде до Токіо, де проведе зустріч з прем'єр-міністром країни Юкіо Хатоямою.


Наступного дня глава Білого дому виступить у культурному центрі Suntory Hall. Після цього американського президента прийме імператор Акіхіто.


15-го листопада американська делегація прибуде до Сінгапуру, де Барак Обама проведе переговори із прем'єр-міністром Лі Куан Ю. Пізніше він візьме участь у зустрічі лідерів країн-членів Азіатсько-тихоокеанського економічного співробітництва, де обговорюватимуться проблеми "підтримання балансу та стабільного розвитку в регіоні та світі". На той же день заплановані двосторонні переговори глави Білого дому з президентами Російської Федерації та Індонезії.


Американський лідер має також взяти участь у зустрічі "десятки" Асоціації держав Південно-Східної Азії (ASEAN 10).


Наступну зупинку Барак Обама зробить в Шанхаї, де проведе зустріч з мером міста та поспілкується із китайською молоддю.


В Пекіні заплановані переговори американського президента з головою КНР Ху Цзиньтао, де сторони торкнуться широкого кола двосторонніх та міжнародних питань. Зокрема, йтиметься про відновлення світової економіки після глибокої рецесії, нерозповсюдження ядерної зброї, співробітництво у сфері енергетики. "Президент сподівається на розбудову міцних, позитивний та усесторонніх відноси з Китаєм", - наголосив Бен Родс.


Останнім містом, яке Барак Обама відвідає під час азійського турне, стане Сеул. Глава Білого дому зустрінеться із президентом Південної Кореї Лі Мен Баком та з американськими військовослужбовцями, яких особисто подякує за службу.


19 листопада літак з американською делегацією на борту повернеться до Вашингтону.


"Президент США сподівається, що ця поїздка стане справжнім відновленням відносин США з країнами регіону, яке допоможе вивести партнерство на новий рівень. Це має стати підгрунтям для прогресу у всіх напрямках - від економічної відбудови; нашої місії в Афганістані, що підтримується деякими азійськими партнерами; питаннях нерозповсюдження ядерної зброї; до наших спроб налагодити відносини з Північною Кореєю й Іраном та зусиль у боротьбі з кліматичними змінами", - наголосив представник Білого дому Бен Родс.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект