НОВИНИ

11.11.2009 | Парламент Молдови не обрав президента
Джерело - Українська служба ВВС

Чергова спроба обрати президента Молдови завершилася безрезультатно по тому, як депутати-комуністи покинули залу парламенту, відмовившись голосувати за єдиного кандидата, голову демократичної партії Маріана Лупу.Фракція комуністів - найбільша у молдовському парламенті. Вона нараховує 48 депутатів. У владної коаліції, яка охоплює 4 фракції, без комуністів не вистачило голосів для обрання президента.


Дві попередні спроби обрати президента Молдови - у травні і червні - здійснили комуністи, які мали в парламенті попереднього скликання 60 мандатів - на 1 менше від необхідної для прийняття рішень більшості.


Комуністи домагалися обрання президентом тодішнього прем'єр-міністра Зінаїду Гречану.


Цього разу у молдовському парламенті склалася дзеркальна ситуація - в коаліційних фракцій мандатів менше, ніж було в комуністів у попередньому складі парламенту.


Комуністи раніше заявляли, що не підтримають кандидатуру Маріана Лупу, якого вважають зрадником. У минулому пан Лупу був членом молдовської компартії, з якої вийшов улітку, коли партія не висунула його кандидатом у президенти. Тоді пан Лупу і заснував демократичну партію.


Тепер, згідно з молдовським законодавством, через 30 днів буде здійснено ще одну спробу обрати президента.


Якщо і вона не дасть результату, то спікер парламенту Міхай Гімпу, який виконує функції голови держави, буде змушений розпустити парламент і призначити ще одні дострокові парламентські вибори.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6976. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект