НОВИНИ

30.11.2009 | На виборах президента в Гондурасі перемагає Порфіріо Лобо
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Кандидат від "Національної партії" Порфіріо Лобо (Porfirio Lobo) є найбільш вірогідним претендентом на перемогу в президентських виборах, що пройшли у неділю в Гондурасі, повідомила Центральна виборча комісія цієї центральноамериканської країни в понеділок після попереднього підрахунку 61,86% бюлетенів.За офіційними даними, Лобо набрав 55,9% голосів. Таким чином, виправдалися прогнози аналітиків, що передбачали його перемогу. Виборчі дільниці закрилися в Гондурасі о 17.00 у неділю за місцевим часом (1.00 понеділка київськ), на годину пізніше запланованого часу, щоб усі бажаючі встигли проголосувати.


На пост нового голови держави, який обійме президентський пост 27 січня 2010 року, претендували 5 кандидатів.


Конституційний президент Мануель Селайя, якого усунули від влади 28 червня внаслідок державного перевороту, переховується в посольстві Бразілії в Тегусигальпі. Раніше вся світова спільнота категорично відкидала можливість подібних виборів, якщо до їх проведення Селайю не буде відновлено в повноваженнях. Однак напередодні голосування п'ять країн (США, Ізраїль, Коста-Ріка, Панама і Перу) офіційно оголосили про підтримку виборчого процесу в цій центральноамериканській державі, при умові його проведення "на базі демократичних норм".


За попередніми даними Центральної виборчої комісії, у загальних виборах в Гондурасі брали участь 61,3% виборців з 4,6 мільйона гондурасців, що мають право голосу (на попередніх президентських виборах проголосували 55% громадян). До різних органів виконавчої і законодавчої влади з 13,686 тисячі кандидатів обиралися 2,897 тисячі представників, включаючи президента держави, трьох віце-президентів, 128 конгресменів і 298 голов муніципальних установ.


На проведення виборів було виділено 33 млн доларів, що зробило їх найбільш дороговартісними в історії країни. Безпеку на виборчих дільницях у неділю забезпечували 16 тис. військових, 5,5 тис. резервістів і 14 тис. поліцейських.


У той же час, прихильники Селайї запевняють, що від 65% до 70% громадян країни не з'явилися на вибори, і вимагають визнати їх результати недійсними.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект