НОВИНИ

27.11.2009 | Головнокомандуючий німецької армії подав у відставку через загибель цивільних афганців
Джерело - УКРІНФОРМ

Головнокомандуючий німецької армії, генеральний інспектор бундесверу Вольфганг Шнайдерхан подав у відставку через приховування інформації про загибель цивільного населення внаслідок авіаудару НАТО в афганському місті Кундуз у вересні цього року. Про це, виступаючи у парламенті, заявив сьогодні міністр оборони ФРН Карл-Теодор цу Гуттенберг.У зв'язку з інцидентом у Кундузі у відставку подав також держсекретар міністерства оборони ФРН Петер Віхерт. За даними цу Гуттенберга, який наприкінці жовтня очолив оборонне відомство замість Франца-Йозефа Юнга, міністерство оборони Німеччини від початку знало про цивільні жертви в результаті авіаудару, однак приховало цю інформацію від німецької прокуратури.


Як повідомляв УКРІНФОРМ, інцидент стався 4 вересня в зоні відповідальності військового контингенту бундесверу. В околицях північноафганського міста Кундуз американські літаки НАТО за наказом полковника збройних сил Німеччини Георга Кляйна нанесли авіаудар по талібах, які пересувалися з двома викраденими бензовозами. У результаті нападу загинули, за різними даними, від 17 до 142 осіб, у тому числі і десятки мирних жителів.


Такі дії бундесверу викликали хвилю критики міжнародної спільноти. За даними ЗМІ, німецькі військові надто поспішно віддали наказ літакам НАТО атакувати талібів з повітря, базуючись на інформації лише з одного джерела. У самій Німеччині опозиція вимагає відставки екс-міністра оборони ФРН, що з жовтня очолює міністерство праці, Франца-Йозефа Юнга. Сам Юнг захищає дії військових, адже, на його погляд, викрадені талібами бензовози могли бути використані для теракту проти німецьких солдатів.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 344. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект