НОВИНИ

02.11.2009 | Американська економіка почала відновлюватися після тяжкої рецесії - Б.Обама
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Американська економіка почала відновлюватися після тяжкої та глибокої рецесії. Таке переконання висловив президент США Барак Обама під час чергового щотижневого звернення до нації.У своїй оптимістичній заяві глава Білого дому послався на останню статистику, оприлюднену днями міністерством торгівлі США. Відповідно до представлених даних, у 3-ому кварталі 2009 року ВВП країни виріс на 3,5%. "Сьогодні я радий повідомити обнадійливі новини, які хоч і не є приводом для святкування, проте дають підстави вважати, що рухаємося ми у вірному напрямку", - наголосив президент.


Глава держави відзначив, що економіка вперше більш ніж за річний період показала ознаки зростання. Він визнав, що попереду - тривала й нелегка дорога до "процвітання", однак значну її частину країні вже вдавалося подолати. "Зараз дуже легко забути той факт, що лише кілька місяців тому економіка швидкими темпами скорочувалась, і більшість економістів побоювалися іще однієї Великої депресії", - нагадав Барак Обама.


Разом із тим, президент звернув увагу й на те, що ознаки економічного зростання не можуть замінити країні показників по збільшенню кількості робочих місць. Він попередив, що у найближчому майбутньому, швидше за все, рівень безробіття не зменшиться й американці продовжуватимуть втрачати роботу. Цей факт глава держави справедливо вважає загрозливим для економіки та головною причиною занепокоєння населення. "Але ми не можемо створювати дуже потрібні нам робочі місця, доки економіка не почне зростати. Ось чому звіт про рівень ВВП - добра новина. Тепер ми чітко бачимо, що кроки, вживані моєю адміністрацією, стали причиною позитивних змін, послабили рецесію та допомогли подолати її наслідки", - заявив Барак Обама.


За його словами, дані свідчать про те, що урядовий план з відновлення американської економіки (American Recovery and Reinvestment Act) допоміг зберегти та створити більше мільйона робочих місць. Цього вдалося досягти завдяки "безпрецедентним інвестиціям" у будівництво доріг, освіту, медицину та розвиток альтернативних джерел енергетики, наголосив президент. Барак Обама переконаний, що інвестиції допоможуть не лише відновити економіку після рецесії, а й у довгостроковій перспективі створять основу для розвитку та процвітання нації.


Однак, і сам президент, і більшість експертів радять не поспішати із остаточними висновками і не чекати на різке покращення ситуації найближчим часом. Деякі фахівці нагадують, що "повернення до зростання" пояснюється надзвичайними фінансовими стимулами, до яких довелося вдатися Білому домові. Разом з тим, надзвичайно високим залишається рівень безробіття в країні. За останніми даними, цей показник становить 9.8%.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5015. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект