НОВИНИ

23.11.2009 | Рішення майбутнього саміту Україна-ЄС мають відобразити євроінтеграційні амбіції України
За матеріалами - Європейського простору

Рішення саміту Україна-ЄС, що відбудеться 4 грудня у Києві, мають відобразити європейські амбіції України. Про це 19 листопада у Брюсселі під час зустрічі з журналістами заявив заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв.


 


"На сьогодні Україна є єдиною європейською державою, яка не має чіткі європейські амбіції, але для якої навіть гіпотетично не визначається можливість майбутнього членства в ЄС. Це єдина країна, для якої не визнаються не те що перспективи членства в ЄС, але навіть сама її європейська ідентичність. Я сподіваюся, що принаймні деякі з держав Євросоюзу спробують підтримати позицію України, що така точка зору не є прийнятною", - сказав Костянтин Єлісєєв.


За словами Єлісєєва, на саміті також обговорюватимуться певні глобальні виклики, що стоять перед сторонами, наприклад такі як кліматичні зміни. "Готовність Євросоюзу обговорювати з нами глобальні виклики є ознакою того, що Євросоюз визнає Україну за партнера, з яким потрібно обговорювати такі глобальні питання, включаючи кліматичні зміни, фінансову та економічну кризу та енергетичну кризу. Всі ці теми будуть присутніми під час обговорення на саміті", - сказав Костянтин Єлісєєв.


Він окремо наголосив на тому, що однією з тем саміту стане приєднання України до Договору про енергетичне співтовариство, і висловив сподівання, що рішення європейських партнерів щодо цього буде позитивним.


Серед іншого сторони мають намір також під час саміту обговорити питання регіональної безпеки, включаючи ситуацію в Молдові, на Південному Кавказі, відносини з Білоруссю тощо.


Ще однією темою у цьому контексті стане розвиток співпраці у рамках східного партнерства. "Ми обговоримо також Східне партнерство і ще раз підтвердимо, що розглядаємо цю програму не як заміну для наших двосторонніх відносин, але як додатковий інструмент для зміцнення таких двосторонніх відносин, які допоможуть подальшій інтеграції України з Європейським Союзом", - сказав Костянтин Єлісєєв.


Він окремо зауважив, що в центрі уваги саміту буде тема підготовки угоди про асоціацію між Україною і Євросоюзом. Урядовець висловив упевненість у тому, що як ЄС, так і Україна готові відзначити суттєвий прогрес, досягнутий у переговорному процесі. На його переконання, необхідно надати більшу динаміку переговорам про створення двосторонньої зони вільної торгівлі.


Костянтин Єлісєєв сказав також, що сторони під час саміту мають намір обговорити події, які відбуваються безпосередньо в Європейському Союзі, зокрема, наслідки прийняття ратифікації та набуття чинності Лісабонською угодою та значення, яке цей факт матиме для розвитку подальших відносин між Євросоюзом і Україною. "Ми сподіваємось, що ці події, як і формування європейським інституцій, матимуть позитивний ефект для нашого подальшого руху до членства в Євросоюзі", - сказав заступник міністра закордонних справ України.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7762. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект