НОВИНИ

19.11.2009 | Експерти з країн Альянсу і Росії дискутували ядерну доктрину і стратегію
Джерело - Офіційний сайт НАТО

Відвертий і щирий обмін поглядами на концепції стримування, ядерну доктрину та інші відповідні питання відбувся між провідними співробітниками і експертами з Росії та країн НАТО під час семінару в Осло, Норвегія, що проходив 9 і 10 листопада.



 



Учасники заходу більш детально розглянули роль ядерної зброї в середовищі безпеки, яке постійно змінюється. Чотири ядерні держави –члени Ради НАТО-Росія (Франція, Росія, Велика Британія і США) дали пояснення своїм нинішнім ядерним доктринам. З презентаціями з широкого спектра питань стримування виступили також незалежні експерти.


„Довгий час ядерна зброя грала головну роль у військовій стратегії як на Сході, так і на Заході”, – сказав Гай Робертс, заступник помічника Генерального секретаря НАТО з політики щодо зброї масового знищення, який очолив зустріч.  – Тепер, на щастя, значення ядерних озброєнь значною мірою зменшилося”.


„Ми вітаємо скорочення стратегічних систем – зараз ведуться переговори щодо подальшого скорочення таких систем у США і Російській Федерації”, – додав він.


„Більше того, ядерні сили, що залишаються, вже не націлені на жодну країну. НАТО значно знизила рівень готовності ядерних сил, а кількість озброєнь радикально зменшилася внаслідок значного покращання міжнародного клімату безпеки”.


Діалог, що триває
Метою цього семінару є сприяння взаємному розумінню, відкритості і прозорості в цій сфері в рамках діалогу, що триває між НАТО і Росією з питань ядерних озброєнь.


Співпраця у цій сфері була визнана пріоритетом в Основоположному акті НАТО-Росія 1997 року і в Римській декларації 2002 року про взаємну співпрацю між НАТО і Росією, якою була заснована Рада НАТО-Росія (РНР).


Серед учасників були високопоставлені посадові особи і експерти з питань ядерної політики з міністерств оборони і закордонних справ країн – членів РНР, а також представники національних делегацій при штаб-квартирі НАТО, представники військового керівництва і Міжнародного секретаріату НАТО.


Подібний семінар відбувся у липні 2005 року в Гарміш-Партенкірхені, Німеччина. Більше того, з 2004 по 2007 рік було проведено ряд польових навчань з реагування на ядерні інциденти в чотирьох країнах – членах РНР, які володіють ядерною зброєю. Зараз активно вивчаються майбутні заходи і навчання РНР в ядерній сфері.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1524. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект