НОВИНИ

13.11.2009 | Президент стурбований незадовільним фінансуванням української армії
За матеріалами - Прес-службу Президента, УКРІНФОРМ

Президент Віктор Ющенко звернувся до Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко зі зверненням, у якому висловив стурбованість щодо ситуації у Збройних Силах України.


 


"Ситуація, що склалася на сьогодні у Збройних Силах України щодо спроможності гарантовано виконувати завдання з оборони держави, є критичною.


Так, за загальним фондом із передбачених 7428,5 млн грн виділено 6640,3 млн грн, або 89,4%, за спеціальним фондом із передбачених 4221,6 млн грн виділено 452,3 млн грн, або 10,7% та за Стабілізаційним фондом із передбачених 1221,1 млн грн виділено 229,4 млн грн, або 18,8%.


Виділеного Міністерству оборони України фінансового ресурсу, не кажучи про закупівлю і розроблення нового озброєння та військової техніки, ремонт і утримання існуючого ОВТ та підготовку військ, не вистачає. Вимагаю перерахування коштів:


на харчування військовослужбовців - 64,8 млн грн;


на оплату комунальних послуг та енергоносіїв - 60,5 млн грн;


на забезпечення особового складу належним речовим майном та лазне-пральними послугами - 51,9 млн грн;


на ротацію міжнародних миротворчих контингентів - 43,6 млн грн;


на грошове забезпечення - 285,9 млн грн.


Вкрай незадовільне фінансування української армії призвело до неможливості підтримувати мінімальний рівень готовності бойових частин. Надзвичайно критичним є стан зі справністю основних зразків озброєння та військової техніки. Катастрофічно низьким є також рівень забезпечення поточних потреб та непорушних запасів матеріальних засобів Збройних Сил України.


Продовжується стійкий відтік із військ молодих офіцерів та військовослужбовців-контрактників. Це пов'язано, насамперед, з низьким рівнем грошового забезпечення військовослужбовців, особливо контрактної служби та молодших офіцерів. Професія військового втратила свою привабливість та стає дедалі неконкурентоспроможнішою. Так, місячне грошове забезпечення військовослужбовця військової служби за контрактом першого року служби складає 870 грн, у той же час середня заробітна плата в Україні, за інформацією Держкомстату, у вересні 2009 року становила 1964 грн.


Крім того, викликає занепокоєння факт невиконання Урядом своїх рішень. Так, зі Стабілізаційного фонду постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.09 N462 передбачено виділити 928 млн грн, фактично надійшло 182,5 млн грн, постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.09 N1018 передбачено виділити 340 млн грн, фактично надійшло 46,9 млн грн.


З огляду на викладене вимагаю протягом двох днів забезпечити фінансування Міністерства оборони України на рівні, передбаченому Державним бюджетом України на 2009 рік та рішеннями Кабінету Міністрів України, а також вжити невідкладних заходів, спрямованих на усунення кризових явищ у забезпеченні повсякденної діяльності Збройних Сил України", зазначається у зверненні Президента України.


 
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект