НОВИНИ

25.11.2009 | Переговори США з Індією та Китаєм на крок наблизили успішний результат міжнародного саміту в Копенгагені - Барак Обама
Джерело - УКРІНФОРМ

Переговори США з Індією та Китаєм на крок наблизили успішний результат міжнародного саміту в Копенгагені. Таке переконання висловив президент США Барак Обама під час спільної прес-конференції у Білому домі з індійським прем'єром Манмоханом Сінгхом.







"Ми досягли відчутного прогресу в питаннях боротьби з кліматичними змінами. Я відзначив роль Індії як лідера у розвиткові зелених та енергоефективних технологій, і ми погодилися вжити низку важливих додаткових кроків у цих напрямках", наголосив американський президент.


Барак Обама підкреслив, що за кілька тижнів до початку конференції у Копенгагені особливо важливо, аби "всі країни доклали необхідних зусиль для досягнення міцного й дієздатного договору, необхідного для боротьби із загрозами кліматичних змін".


"Сьогодні під час зустрічі з прем'єр-міністром Манмоханом Сінгхом ми погодилися, що домовленості у Копенгагені мають бути всесторонніми і відображати всі питання, включені до порядку денного переговорів", - підкреслив глава Білого дому. Він наголосив на готовності "вдатися до пом'якшення національних позицій", оскільки це збільшить шанси у боротьбі з кліматичними змінами на глобальному рівні.


"Це накладається на той прогрес, якого було досягнуто в Пекіні і наближає нас на крок до успішних результатів в Копенгагені", підсумував президент США.


Як повідомляв УКРІНФОРМ, Міжнародна конференція Організації Об'єднаних Націй з проблем захисту навколишнього середовища Землі має пройти 7-18 грудня. Вона стане 15-тим зібранням сторін Рамкової конвенції ООН про зміни клімату. Саме на нього активісти у цій галузі, політики багатьох країн та представники міжнародних організацій покладають значні надії щодо ухвалення документу, який би міг прийти на зміну Кіотському протоколу 1997-го року. Разом з тим, усі майбутні учасники консультацій та більшість експертів чітко розуміють, що без готовності Вашингтону взяти на себе зобов'язання зі скорочення викидів шкідливих газів в атмосферу досягти домовленостей не вдасться. Президент США та його адміністрація в цілому цю ініціативу підтримують, однак республіканці та консервативно налаштовані демократи переконані, що подібні ініціативи неможливі без участі таких країн, як Китай та Індія. Вони запевняють: погодившись на поступки, США поставить себе у вкрай невигідні економічні умови.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект