Переговори США з Індією та Китаєм на крок наблизили успішний результат міжнародного саміту в Копенгагені. Таке переконання висловив президент США Барак Обама під час спільної прес-конференції у Білому домі з індійським прем'єром Манмоханом Сінгхом.
"Ми досягли відчутного прогресу в питаннях боротьби з кліматичними змінами. Я відзначив роль Індії як лідера у розвиткові зелених та енергоефективних технологій, і ми погодилися вжити низку важливих додаткових кроків у цих напрямках", наголосив американський президент.
Барак Обама підкреслив, що за кілька тижнів до початку конференції у Копенгагені особливо важливо, аби "всі країни доклали необхідних зусиль для досягнення міцного й дієздатного договору, необхідного для боротьби із загрозами кліматичних змін".
"Сьогодні під час зустрічі з прем'єр-міністром Манмоханом Сінгхом ми погодилися, що домовленості у Копенгагені мають бути всесторонніми і відображати всі питання, включені до порядку денного переговорів", - підкреслив глава Білого дому. Він наголосив на готовності "вдатися до пом'якшення національних позицій", оскільки це збільшить шанси у боротьбі з кліматичними змінами на глобальному рівні.
"Це накладається на той прогрес, якого було досягнуто в Пекіні і наближає нас на крок до успішних результатів в Копенгагені", підсумував президент США.
Як повідомляв УКРІНФОРМ, Міжнародна конференція Організації Об'єднаних Націй з проблем захисту навколишнього середовища Землі має пройти 7-18 грудня. Вона стане 15-тим зібранням сторін Рамкової конвенції ООН про зміни клімату. Саме на нього активісти у цій галузі, політики багатьох країн та представники міжнародних організацій покладають значні надії щодо ухвалення документу, який би міг прийти на зміну Кіотському протоколу 1997-го року. Разом з тим, усі майбутні учасники консультацій та більшість експертів чітко розуміють, що без готовності Вашингтону взяти на себе зобов'язання зі скорочення викидів шкідливих газів в атмосферу досягти домовленостей не вдасться. Президент США та його адміністрація в цілому цю ініціативу підтримують, однак республіканці та консервативно налаштовані демократи переконані, що подібні ініціативи неможливі без участі таких країн, як Китай та Індія. Вони запевняють: погодившись на поступки, США поставить себе у вкрай невигідні економічні умови.
|