НОВИНИ

06.11.2009 | Ющенко: за газ можна заплатити лише завдяки МВФ
Джерело - Українська правда

Єдиним джерелом розрахунку за імпортований у жовтні газ розглядається лише чергова позика МВФ.


Про це заявив президент Віктор Ющенко під час своєї телефонної розмови з президентом Єврокомісії Жозе-Мануелем Баррозу, яка відбулася за ініціативи глави держави.


 


Ющенко поінформував Баррозу "про ініціативу МВФ використати для розрахунку частину спеціальних прав запозичення, отриманих нашою країною в результаті останнього розподілу, здійсненого за рішенням Ради керуючих МВФ у серпні цього року".


"Він також повідомив Баррозу, що ним надано доручення Нацбанку опрацювати з фахівцями МВФ можливість розрахунку за імпортований у жовтні 2009 року природний газ з використанням СПЗ", - йдеться у повідомленні прес-служби президента.


Ющенко наголосив, що "ситуація у "Нафтогазі", а відтак і з розрахунками за спожитий у жовтні газ є критичною".


"Організація внутрішнього ринку газу в Україні, помножена на неадекватні умови газових угод, підписаних за ініціативою прем'єра, призвели до суттєвого погіршення фінансового стану "Нафтогазу" і неможливості його самостійного розрахунку за імпортований газ", - наголосили у секретаріаті.


Президент заявив, що "майже половина коштів, сплачених за імпортований газ у 2009 році, українським газовим монополістом були запозичені".


"Він повідомив, що з 3,7 млрд. гривень, акумульованих "Нафтогазом" у жовтні, майже половина була стягнута урядом до держбюджету, а частина залишку - використана для розрахунку за борговими зобов'язаннями", - зазначили на Банковій.


"Таким чином, станом на 5 листопада поточного року, НАК не купив жодного долара для розрахунку з "Газпромом" за імпортований у жовтні природний газ", - наголосили у секретаріаті.


"При цьому, асиметричність відповідальності сторін за невиконання умов газових угод призвела до ризику виставлення "Нафтогазу" з боку російської компанії штрафних санкцій за результатами 10 місяців 2009 року в розмірі 7,8 млрд. доларів", - йдеться у повідомленні.


Ющенко наголосив, що "підписані на період до 2019 року газові угоди потребують кардинальних змін і звернувся до Баррозу з проханням надати підтримку проведенню відповідних переговорів з російською стороною".


"Президент підкреслив, що без змін організації внутрішнього ринку подальший розрахунок за спожитий газ коштами, взятими у борг в українських банках або міжнародних інституціях, веде до фактичної втрати Україною енергетичної незалежності", - йдеться у повідомленні.


Крім того, президент "поінформував співрозмовника про заходи, які вживаються для подолання пандемії грипу, і звернувся до ЄС з проханням задіяти всі наявні можливості для надання необхідної допомоги Україні у боротьбі з поширенням вірусу".


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9372. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект