НОВИНИ

19.11.2009 | Надмірний дефіцит федерального бюджету США може спровокувати другий етап глибокої кризи - Барак Обама
Джерело - УКРІНФОРМ

Президент США Барак Обама вважає за необхідне будь-якими способами стримувати зростання дефіциту федерального бюджету країни. Якщо цей показник сягне критичного рівня, то наслідком може стати наступний етап тяжкої кризи, заявив глава держави в інтерв'ю "Fox News". З журналістом телеканалу він поспілкувався у Пекіні."Тут важливо розуміти, якщо ми продовжуватимемо примножувати борг, навіть за умови збереження тенденції до відновлення, то в певний момент люди можуть втратити довіру до американської економіки. А це може привести до удвічі глибшої рецесії", - попередив глава Білого дому.


Барак Обама пояснив, що за умов, коли рівень безробіття в країні становить 10,2%, його адміністрації доводиться зберігати хиткий баланс між спробами підтримувати економіку й створювати робочі місця та формуванням передумов до зменшення дефіциту бюджету у довгостроковій перспективі. Одним із таких методів керівництво держави вважає податкову політику, яка має давати малому та середньому бізнесу додаткові стимули для найму нових працівників.


На 3 грудня запланована нарада президента США із бізнес-лідерами та фінансовими аналітиками, де обговорюватимуться подальші можливі кроки для утримання позитивної динаміки в економічних показниках. "Нашим першочерговим завданням було поставити економіку на шлях відновлення. І зараз ми бачили економічне зростання в третьому кварталі і сподіваємося на нього в наступному кварталі. Я завжди говорив, що зростання кількості робочих місць відстає від зростання економічного. Питання полягає в тому, як ми можемо це прискорити", - наголосив глава Білого дому.


Як повідомляв УКРІНФОРМ, дефіцит федерального бюджету США за 2009 фінансовий рік, що закінчився 30 вересня, сягнув рекордної суми 1,42 трлн доларів (10%) - це найвищий рівень з часів кінця Другої світової війни. Перший місяць нового фінансового року також приніс невтішні результати - дефіцит перевищив навіть найпесимістичніші пронози, збільшившись на 176,4 млрд доларів.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект