НОВИНИ

06.11.2009 | У Пекіні представники флотів уточнюють сфери відповідальності в Аденській затоці
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Засідання з координації міжнародного співробітництва у сфері патрулювання в Аденській затоці відкрилося в п'ятницю у Пекіні.


У дводенному заході, скликаному на вимогу першої робочої бригади контактної групи ООН з проблеми піратства в Сомалі, беруть участь представники флотів КНР, Росії, Японії, Індії, ВМС ЄС і НАТО. Вони уточнюють сфери відповідальності в Аденській затоці і намагаються знайти найоптимальнішу формулу міжнародного співробітництва в цьому окупованому піратами районі.


В Аденській затоці на 5 тис. морських миль кораблі флотів ряду країн несуть вахту з охорони торговельних суден з 2008 року, забезпечуючи коридори для безпечного проходження, конвоюючи судна. Нині там знаходяться представники ВМС близько 40 держав. Однак у них немає якогось централізованого управління діями, що часто не дає змоги виконати завдання в повному обсязі, пише South China Morning Post.


Китай зацікавлений у більшій координації дій з іноземними колегами в цьому регіоні, оскільки китайські кораблі становлять майже 40% від всієї кількості суден, що проходять через води Індійського океану.


Так, 19 жовтня сомалійські пірати захопили 25 китайських моряків тоді, коли їхнє судно знаходилося далеко від зони патрулювання китайських військових кораблів. Переговори про звільнення цих людей тривають.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект