НОВИНИ

23.11.2009 | Румуни обиратимуть президента в другому турі
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

За оприлюдненими попередніми результатами, лідерами голосування у неділю з практично однаковою кількістю голосів є нинішній президент Траян Басеску (32,8%) та колишній глава МЗС Мірче Геоана (29,2%). Тому все вказує на те, що ці двоє політиків змагатимуться за президентську посаду в другому турі виборів 6 грудня. Третій конкурент, голова Націонал-ліберальної партії Румунії Крин Антонеску, отримав набагато менше голосів.


Найважливіше голосування після повалення Чаушеску


Як Басеску, так і Геоана назвали нинішні президентські вибори найважливішим всенародним волевиявленням з часів повалення режиму Чаушеску 20 років тому. Причина полягає в глибокій політичній кризі, яка розпочалася у жовтні в Румунії. Цю кризу спричинив розвал урядової коаліції з Демократичної ліберальної партії Басеску та  Соціал-демократичної партії Румунії, лідером якої є нині Геоана.


Криза заважає нині Румунії в отриманні конче необхідної фінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду. Кредит обсягом понад півтора мільярди євро можуть надати лише країні, в якій стабільно функціонує уряд.


Спроба зменшити парламент


Румунія, одна з найбідніших країн Євросоюзу, дуже сильно постраждала в результаті міжнародної фінансової кризи. За румунським законодавством, президент пропонує кандидатуру прем’єр-міністра, тому саме главі держави належить ключова роль у створенні уряду.


В один час з президентськими виборами у Румунії пройшов ініційований президентом Басеску референдум щодо скорочення числа місць у парламенті країни з 471 до 300 та скасування такої інституції, як Сенат. Критичні оглядачі вбачали в цьому спробу зменшити вплив парламенту на ухвалення рішень у державі на користь президента.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект