НОВИНИ

10.11.2009 | Польща наполягає на відкритій процедурі вибору голови Європейської Ради та керівника європейської дипломатії
Джерело - УКРІНФОРМ

Польща наполягає на відкритому обговоренні та виборі керівників на нові посади в Євросоюзі - голови Європейської Ради та керівника європейської дипломатії. Як відзначає Польське агентство преси (РАР), побоюючись за те, що вибір на ключові посади в ЄС самостійно здійснять великі країни ЄС, Варшава надіслала партнерам по Євросоюзу документ, в якому закликала, щоб "процедура вибору була якомога демократичною й відкритою".


Відзначається, що Варшава пропонує провести на найближчому саміті ЄС в листопаді цього року відкрите обговорення програм кандидатів на дві високі посади та їхнього бачення щодо протидії глобальним викликам. За інформацією польських дипломатичних кіл, на які посилається РАР, це має запобігти ситуації, коли саміт 27 країн Спільноти мав би лише підтвердити раніше узгоджене між найбільшим європейськими столицями рішення, зокрема Парижем та Берліном.


Водночас повідомляється, що Шведське головування Євросоюзу запевнило, що для обрання осіб на ці посади не вистачить згоди лише Франції та Німеччини. "Неможливо, щоб ці дві країни сказали нам, що робити, і думали, що мають вже готову відповідь", - цитує інформагентство вчорашнє висловлювання у Берліні під час святкування 20-річчя падіння Берлінського муру прем'єр-міністра Швеції Фредріка Райнфельдта.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект