НОВИНИ

30.11.2009 | В Афганістані загинуло троє українців
Джерело - Українська служба ВВС

З Афганістану повідомили про загибель трьох громадянин України в катастрофі вертольота Мі-8 у східній провінції Логар.


Українське міністерство оборони оприлюднило заяву, в якій наголошує, що в Афганістані немає жодної одиниці української військової авіації. У заяві мовиться, що офіційно в Афганістані служать лише 10 військових медиків та інших службовців, які зосереджені на гуманітарних операціях міжнародного контингенту.


Як повідомляє агентство Associated Press, вертоліт належав приватній американській компанії Supreme Global Service Solutions, яка постачає харчі військовослужбовцям НАТО в Афганістані, а також займається їх тиловим забезпеченням.


В Афганістані у складі миротворчого персоналу виконують гуманітарні завдання десять українських військових медиків та штабних офіцерів. Представників армійської авіації Збройних сил України – офіцерів, які керують вертольотами – в цій країні немає.
Начальник Управління прес-служби Міністерства оборони України Ігор Халявінський


Всі загиблі громадяни України були членами екіпажу вертольота і окрім них на момент аварії на борту не було інших людей. Причини катастрофи ще встановлюються. Однак за попередніми даними, вертоліт розбився через погані погодні умови, хоча не виключають також версії, що вертоліт був збитий.


У той же час, міністерство закордонних справ України офіційно не підтверджує факту загибелі саме українців і перевіряє цю інформацію. Ця процедура ускладнюється тим, що Україна не має свого посольства в Афганістані.


За останні 10 років сталося понад 20 катастроф вертольота Мі-8. Зокрема, минулого року гелікоптер впав на мілину неподалік острова Зміїний, внаслідок чого загинуло 13 людей.


Попри це фахівці вважають його одним із найнадійніших.


В інтерв'ю ВВС фахівець з питань авіації Валерій Романенко розповідав, що кількість аварій саме цього типу гелікоптера є помітно нижчою, ніж іншої подібної авіатехніки.


Однак, цей тип вертольота використовується найчастіше.


Мі-8 – це основний гелікоптер колишньої радянської армійської авіації і всіх воєнізованих служб.


Він і досі випускається на підприємствах Росії, а двигуни до нього постачає Україна.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект