НОВИНИ

27.11.2009 | Східне партнерство запрацювало: Україна отримає гроші на енергоефективність
Джерело - Радіо "Нмецька хвиля"

Європейська Комісія виділить 2010 року десять мільйонів євро на енергозбереження в Україні, в тому числі на підтримку проектів розвитку відновлюваної енергетики, повідомила єврокомісар з питань зовнішньої політики Беніта Ферреро-Вальднер під час представлення проекту в четвер у Стокгольмі. «Енергоефективність – це найкращий шанс для України підвищити її енергетичну безпеку, скоротивши обсяги імпорту енергоносіїв, насамперед природного газу», - наголосила єврокомісар.


 Проекти фінансуватимуться спільно коштом ЄС та уряду України

40 мільйонів євро


Єврокомісія готова протягом чотирьох років виділяти по десять мільйонів євро. На переконання Ферреро-Вальднер, успіх спільних зусиль України та ЄС та залучення нових інвестицій можливі лише в разі продовження реформ в українському енергетичному секторі, а також покращення законодавчої бази. Єврокомісар зауважила, що важливу роль у реалізації проектів енергозбереження мають відіграти українські міські громади – 11 українських міст долучилися до ініціативи Європейського союзу, яка ставить за мету до 2020 року скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу на 20 відсотків.


Ненаситний комунальний сектор


«Із задоволенням хочу відзначити, що Україна проявила ініціативу і стала першою країною, яка реалізовуватиме цей проект у рамках Східного партнерства. Це дуже важлива програма – попереду ще багато проектів», - наголосила Ферреро-Вальднер. Український віце-прем’єр Григорій Немиря зазначив, що проект передбачає насамперед підтримку підвищення енергоефективності у житлово-комунальному секторі. Нині на цей сектор припадає 30 відсотків споживання енергії в країні, що є дуже високим показником, зауважив Немиря.


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4375. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект