НОВИНИ

24.11.2009 | Британія починає слідство війни в Іраку
Джерело - Українська служба ВВС

Розслідування війни в Іраку починає відкриті слухання, під час яких чільні державні службовці та колишній начальник розвідки даватимуть свідчення про те, що передувало початку бойових дій.


Такого розслідування особливо гучно вимагали у Британії ті, хто вважають, що долучення країни до війни, очолюваної США, не мало достатніх підстав і тому могло бути незаконним.


Очікують, що розслідування, яке охопить увесь період з 2001 по 2009 рік, триватиме упродовж кількох місяців, а звіт мав би з’явитися лише після наступних загальних виборів.


Одним зі свідків буде колишній прем'єр-міністр Великобританії Тоні Блер.


На засіданні у вівторок розглядатимуть закордонну політику Великобританії щодо Іраку перед війною, яка почалася в 2003 році.


Іракське розслідування почнеться з заяви його голови сера Джона Чілкота.Згодом там заслухають чільних діячів у тому числі сера Пітер Рікеттса, який був головою Об'єднаного розвідувального комітету, що курував служби MI5, MI6 і GCHQ - з 2000 по 2001 рік.


Також свідчення даватимуть колишній чільний працівник міністерства оборони Саймон Вебб та колишні чиновники міністерства закордонних справ сер Майкл Вуд і сер Вільям Пейті.


Спірні досьє


Члени комітету були обрані на Даунінг-стріт, викликавши запитання критиків про те, чи може він бути незалежним від уряду.


Однак сер Джон Чілкот пообіцяв, що результатом розслідування не буде "відбілювання".


У середу група заслухає колишніх високопосадових працівників міністерства закордонних справ стосовно тверджень, що режим Саддама Хусейна володів "зброєю масового знищення".


Упродовж найближчих тижнів очікують, що розслідування заслухає низку дипломатів, військових та політиків у тому числі пана Блера, який повинен постати на початку наступного року.


Комісії з п’яти членів також дасть свідчення сер Джон Скарлетт, колишній начальник МІ-6, який у якості голови Об'єднаного розвідувального комітету склав критиковане досьє уряду щодо іракської зброї масового знищення.


Війна призвела до загибелі 179 британських військовослужбовців.


Раніше в ході розслідування Батлера розглядалися недоліки у роботі розвідки перед війною, а розслідування Хаттона вивчало обставини, що призвели до смерті колишнього радника уряду Девіда Келлі.


Сер Джон Чілкот заявив, що сподівається завершити свою остаточну доповідь до кінця наступного року, хоча він застеріг, що робота може затягнутися і до 2011 року.Голова рослідування сер Джон Чілкот

На застереження критиків, чи може слідство бути незалежним сер Джон Чілкот пообіцяв, що не працюватиме над "відбілюванням".


 


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект