НОВИНИ

04.11.2009 | Ангела Меркель зустрілася з Бараком Обамою та виступила перед американським Конгресом
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель зустрілась у Вашингтоні з президентом США Бараком Обамою та виступила на спільному засіданні Конгресу.


 




Під час зустрічі глава Білого дому ще раз привітав канцлера ФРН із переобранням на другий термін та висловив сподівання на продовження плідної двосторонньої співпраці та співробітництва на міжнародній арені. Він охарактеризував американсько-німецькі відносини як основу трансатлантичних відносин.


Лідери двох країн обговорили цілу низку проблем, зокрема - щодо регіональної та глобальної безпеки, світові економічну й фінансову кризи, кліматичні зміни. "Канцлер Меркель стала одним із видатних лідерів у питанні боротьби з кліматичними змінами. США, Німеччина та багато інших країн світу почали усвідомлювати важливість об'єднаних зусиль, спрямованих на те, щоб зупинити катастрофу, яка може настати, якщо триватимуть кліматичні зміни", - підкреслив Б.Обама.


Президент США подякував німецьким партнерам за їхні зусилля та жертви заради стабілізації ситуації в Афганістані. Для Б.Обами це питання має особливу вагу, оскільки керівництво США стоїть перед складним вибором і намагається визначитися, чи відправляти до регіону додаткові підрозділи американських військовослужбовців. Глава Білого дому також закликає Німеччину та інші країни НАТО збільшити свою присутність в Афганістані.


Після переговорів з американським лідером Ангела Меркель відбула до Капітолію, де виступила на спільному засіданні сенату та палати представників. У Конгресі німецький канцлер також порушила питання спільної боротьби з глобальним потеплінням і закликала США приєднатися до зусиль європейської спільноти. Цю проблему вона вважає "одним із найсерйозніших випробувань" ХХІ століття. "Усі ми знаємо, що не можемо більше гаяти час", - зазначила глава німецького уряду. Вона закликала прийняти новий міжнародний договір у сфері боротьби з глобальними кліматичними змінами під час міжнародної конференції в Копенгагені наступного місяця. "У грудні весь світ дивитиметься на нас - американців та європейців", - заявила канцлер.


Президент США та його адміністрація в цілому таку ініціативу підтримують, однак далеко не всі конгресмени згодні з її умовами. Республіканці та консервативно налаштовані демократи переконані, що подібні домовленості неможливі без участі таких країн, як Китай та Індія. Вони вважають, що, погодившись на поступки, США поставить себе у вкрай невигідні економічні умови.


Щодо стратегії в Афганістані, Ангела Меркель переконана у необхідності переведення місії НАТО в регіоні на наступний рівень, щойно в цій країні з'явиться новий уряд. "Головною метою має бути стратегія передачі повноважень та відповідальності", - наголосила вона.


Водночас німецький канцлер назвала недопустимим такий розвиток подій, за якого Іран зможе отримати ядерну зброю. Вона заявила, що за будь-яких обставин питання безпеки Ізраїлю "ніколи не стане предметом для обговорення". Ангела Меркель підкреслила, що, загрожуючи Ізраїлеві, Іран кидає виклик усьому світові.


Коментуючи "останній підпис під Лісабонським договором", вона висловила переконання, що це зробить ЄС більш сильним, дієздатним та надійним партнером.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект