НОВИНИ

25.11.2009 | В ЄС запровадять нові правила діяльності телекомунікаційного ринку
Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Європарламент схвалив законодавство щодо нових правил діяльності в телекомунікаційному секторі.


Відповідне рішення було прийнято сьогодні на засіданні Європарламенту в Страсбургу.


“За” новий рамкову директиву ЄС проголосували 510 депутатів, проти – 40, утрималися – 24.


Відповідно до нових правил, доступу до Інтернету споживачі можуть бути позбавленими лише за умови, що таке позбавлення є “необхідним та пропорційним в демократичному суспільстві” та лише після проведення “чесних і неупереджених процедур”, що дає можливість споживачам вимагати поваги до презумпції невинності та права на приватне життя. Таким чином, депутати підтримали надання доступу до Інтернету такого самого легального захисту, як і іншим фундаментальним правам людини, увівши вперше в світі до законодавства слова “свобода забезпечення Інтернетом”.


Нова директива також включає в себе гармонізацію управління радіо спектром в ЄС, враховуючи перехід до цифрового телебачення до 2012 року, визначає покращення співпраці регуляторів телекомунікаційної галузі різних країн-членів ЄС, а також вимагає від домінуючих операторів зв’язку здійснити функціональний розділ між мережевою інфраструктурою та безпосереднім наданням телекомунікаційних послуг.


Директива також посилює права споживачів в області телекомунікацій, вимагаючи, зокрема, забезпечення можливості зміни споживачем мобільного оператора зі збереженням телефонного номеру протягом одного робочого дня, посилення захисту персональних даних.


Документом передбачається створення Європейського органу регуляторів в сфері електронних комунікацій, який об’єднуватиме представників телекомунікаційних регуляторів з усіх країн-членів ЄС.


Нова директива набере чинності вже у грудні, а її положення мають бути імплементовані до національного законодавства країн-членів ЄС до 24 травня 2011 року. Створення нового Європейського органу регуляторів передбачається здійснити весною наступного року.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект