НОВИНИ

25.11.2009 | Азербайджан виступає за надання НАТО гарантій безпеки країнам-партнерам
Джерело - АзерТАдж, УКРІНФОРМ

Заступник міністра закордонних справ Азербайджану Араз Азимов вважає за необхідне надання з боку НАТО гарантій безпеки країнам-партнерам."Я пропоную укладати двосторонні договори між НАТО і країнами-партнерами, які передбачатимуть, крім відповідальності і зобов'язань сторін, також і гарантії безпеки країн-партнерів", - заявив А. Азимов у четвер, виступаючи в Баку на конференції "Нова стратегічна концепція НАТО: внесок партнерів в обговорення".


За його словами, в противному разі це може мати погані наслідки для архітектури НАТО в майбутньому.


Свою позицію А. Азимов пояснив тим, що країни, що виявили бажання вступити до НАТО, стикаються з певними загрозами. Як приклад він навів події у Грузії в серпні минулого року.


Заступник міністра відзначив, що країни-партнери у цілому, і Азербайджан зокрема, важливі для НАТО. "Так, ми важливі для НАТО в плані загальної архітектури безпеки євроатлантичного простору. Сьогодні кордони Азербайджану - це кордони Європи", - сказав А. Азимов.


Разом з тим, за його словами, існує стурбованість тим, що безпека таких країн, як Азербайджан, залишається під сумнівом. "Маються на увазі не тільки конфлікти, але і у цілому - в стратегічному плані", - додав він.


"Ми повинні враховувати, що партнерство з НАТО не є гарантією нашої безпеки", - сказав заступник міністра. Він також вважає, що ефективність механізму ухвалення рішень в НАТО на основі консенсусу "зживає себе і може призвести до розколу всередині альянсу".


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект