НОВИНИ

30.11.2009 | Керівники Євросоюзу прибули до Китаю для участі в 12-у саміті ЄС-КНР
Джерело - УКРІНФОРМ

Прем'єр Держради КНР Вень Цзябао в неділю в Нанкіні, де 30 листопада відбудеться 12-а зустріч лідерів Китаю та ЄС, провів бесіду з "економічною євротрійкою" - президентом Єврогрупи, прем'єр-міністром Люксембургу Жан-Клодом Юнкером, президентом Європейського Центробанку Жан-Клодом Тріше та комісаром Євросоюзу з економічної та монетарної політики Джоакіном Альмунія."Зустріч із лідерами Єврогрупи є важливою частиною механізму діалогу, розпочатого між Китаєм та ЄС рік тому, який демонструє подальше зростання китайсько-європейських відносин", - зазначив глава уряду КНР.


Гості також провели цього дня консультації з керівниками Держкомітету КНР у справах реформи і розвитку, Народного банку Китаю та Міністерства фінансів. Центральною проблемою переговорів став обмінний курс юаня: європейські економісти та політики намагаються переконати Пекін ревальвувати його національну валюту більш швидкими темпами. Китайська сторона має намір зберігати "раціонально стабільний, збалансований" курс. Це питання стане одним із головних у ході саміту.


Лідери Китаю та ЄС обговорять також на зустрічі питання економічної кризи, розширення і збалансування двосторонніх торговельних відносин між Пекіном і Брюсселем, реформи міжнародної фінансової структури, зміни клімату та ін.


До міста Нанкін, східна пров. Цзянсу, в неділю прибули голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу і прем'єр-міністр головуючої в Євросоюзі Швеції Фредерік Райнфельд.


Баррозу в письмовій заяві, опублікованій напередодні його відльоту до Китаю, заявив, що зустріч лідерів Китаю та ЄС, "дасть чіткий сигнал про те, що ЄС і Китай твердо мають намір разом здолати глобальні виклики".


Нинішня зустріч стане другою за останні півроку після травневого саміту (який спочатку мав відбутися у грудні минулого року, але був перенесений через зустріч президента Франції Н.Саркозі з Далай-ламою). Це буде також третя зустріч прем'єра Держради КНР Вень Цзябао з керівниками ЄС після січневого візиту прем'єра Вень Цзябао до штаб-квартири ЕС.Самміт Китай-ЄС є механізмом політичного діалогу між двома сторонами на вищому рівні. Він відіграє своєрідну роль спрямовуючої стратегії в розвиткові китайсько-європейських відносин.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект