Сполучені Штати Америки почали обговорювати зі своїми союзниками можливість додаткових санкцій проти Ірану. Про це повідомляють американські ЗМІ з посиланням на заяву президента США Барака Обами.
Консультації почалися після того, як стало відомо про відмову Тегерану вивозити за кордон свій низькозбагачений уран. "Ми почали консультації з міжнародними партнерами щодо необхідності, аби цей крок мав певні наслідки", наголосив глава Білого дому під час сьогоднішньої прес-конференції в Сеулі. "Ми сподіваємось, що протягом наступних кількох тижнів розробимо пакет потенційних кроків, яких ми могли б вжити, аби продемонструвати Ірану усю серйозність своїх намірів", підкреслив американський лідер.
Разом з тим, Барак Обама висловив сподівання, що ІРІ все ж таки вирішить "піти через двері" співробітництва з Міжнародним агентством ООН з атомної енергії.
Напередодні Іран відмовився виконувати центральний пункт угоди щодо ядерної енергетики - передати третій країні для дозбагачення свій низькозбагачений уран. Міністр закордонних справ ІРІ Манучер Моттакі заявив про те, що Тегеран волів би обмінювати уран на ядерне паливо, яке б зберігалося на території країни під наглядом міжнародних експертів. Глава іранського МЗС зауважив, що "санкції" - це поняття 60-х років минулого століття. Він висловив сподівання, що політичні діячі провідних країн світу не будуть повторювати помилок своїх попередників.
Однак, відмова Тегерану від запропонованих умов серйозно стурбувала міжнародну спільноту. Як передають західні інформаційні агентства, на п'ятницю запланована зустріч "шістки посередників". Консультації представників США, Великої Британії, Китаю, Франції, Росії та Німеччини проходитимуть в Брюсселі.
|