НОВИНИ

20.11.2009 | США почали консультації зі своїми союзниками щодо можливості застосування додаткових санкцій проти Ірану - Барак Обама
Джерело - УКРІНФОРМ

Сполучені Штати Америки почали обговорювати зі своїми союзниками можливість додаткових санкцій проти Ірану. Про це повідомляють американські ЗМІ з посиланням на заяву президента США Барака Обами.Консультації почалися після того, як стало відомо про відмову Тегерану вивозити за кордон свій низькозбагачений уран. "Ми почали консультації з міжнародними партнерами щодо необхідності, аби цей крок мав певні наслідки", наголосив глава Білого дому під час сьогоднішньої прес-конференції в Сеулі. "Ми сподіваємось, що протягом наступних кількох тижнів розробимо пакет потенційних кроків, яких ми могли б вжити, аби продемонструвати Ірану усю серйозність своїх намірів", підкреслив американський лідер.


Разом з тим, Барак Обама висловив сподівання, що ІРІ все ж таки вирішить "піти через двері" співробітництва з Міжнародним агентством ООН з атомної енергії.


Напередодні Іран відмовився виконувати центральний пункт угоди щодо ядерної енергетики - передати третій країні для дозбагачення свій низькозбагачений уран. Міністр закордонних справ ІРІ Манучер Моттакі заявив про те, що Тегеран волів би обмінювати уран на ядерне паливо, яке б зберігалося на території країни під наглядом міжнародних експертів. Глава іранського МЗС зауважив, що "санкції" - це поняття 60-х років минулого століття. Він висловив сподівання, що політичні діячі провідних країн світу не будуть повторювати помилок своїх попередників.


Однак, відмова Тегерану від запропонованих умов серйозно стурбувала міжнародну спільноту. Як передають західні інформаційні агентства, на п'ятницю запланована зустріч "шістки посередників". Консультації представників США, Великої Британії, Китаю, Франції, Росії та Німеччини проходитимуть в Брюсселі.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект