НОВИНИ

11.11.2009 | Париж хоче мати німецько-французького міністра
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Німеччина та Франція двічі на рік проводять міжурядові консультації на найвищому рівні. І це вже впродовж тривалого часу. Тепер настав момент для спільного німецько-французького міністра.

Подібного, мабуть, ще не мала жодна країна: два уряди – один міністр. У вівторок Париж ще раз підтвердив бажання заснувати посаду спільного німецько-французького міністра. Про це в інтерв'ю радіостанції RMC повідомив міністр промисловості Франції Крістіан Естросі.


На перешкоді громадянство


На переконання урядовця, створення такої посади стало б подальшим кроком у напрямку розбудови Європи. Про конкретні терміни такого нововведення, яке б мало наслідки для обох національних урядів, поки що ніхто говорити не береться. Мовляв, ще треба з'ясувати низку питань. Одна з проблем полягає в тому, що міністр повинен мати громадянство країни, в уряді якої він працює.


Цілком імовірно, що й цю проблему вдасться розв'язати. Серед можливих кандидатів на таку посаду у французькій пресі називається колишній міністр культури від соціалістів Жак Ланг. Принаймні влітку він відвідував у Берліні літню мовну школу. В інтерв'ю газеті Le Parisien Ланг заявив у вівторок, що цілком міг би уявити себе на такій посаді.


День німецько-французької дружби


«Але ж ми повинні рухатися далі й досягти поставлених амбітних цілей стосовно зміцнення суспільних зв'язків між обома країнами, гармонізації в правовій сфері, підписання угод між університетами й індустріальними групами», - сказав Ланг. Він упевнений, що разом Німеччина й Франція можуть утворити «дуже велику економічну й політичну силу».


У середу канцлер Німеччини Ангела Меркель відвідає Париж. Там вона візьме участь в урочистостях з нагоди оголошення перемир'я під час Першої світової війни. Вперше німецького канцлера запросили на таке святкування. Саркозі заявив, що віднині 11 листопада відзначатиметься як день німецько-французької дружби.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект