НОВИНИ

19.11.2009 | Обама пропустить дату закриття бази Гуантанамо
Джерело - Українська служба ВВС

Президент США Барак Обама вперше визнав, що США крайній термін закриття тюрми на базі Гуантанамо, яку він обіцяв закрити до січня 2010 року.Пан Обама зробив цю заяву під час інтерв'ю американським телемережам у рамках свого азійського турне.


Він сказав, що "не розчарований" тим, що базу не буде закрито в обіцяний термін, додавши, що завжди "знав, що це буде важко".


Посадовці у США намагаються вирішити, що зробити із близько 215 в'язнів, яких досі утримують у цій американській тюрмі на Кубі.


Оголошення пана Обами надійшло після того, як численні коментатори припускали, що крайній термін буде пропущено. Адміністрація Обами не може вирішити, що робити з тими ув'язненими, яких вони не можуть ані звільнити, ані судити в американських судах.


Він сказав NBC: "Ми мали конкретний термін, який було пропущено". Для Фокс Ньюз він додав: "Люди - і я думаю, це зрозуміло, - бояться, бо багато років їм казали, що Гуантанамо виконує критичну роль у тому, щоб не допустити до країни терористів".


Закриття бази також просто "технічно складне", додав він, і залежить від співпраці з Конгресом.


Як каже кореспондент BBC, оголошення президента Обами про те, що базу не буде закрито до 22 січня, не є великим сюрпризом, враховуючи те, що його чільні посадовці на це вже довгий час натякали.


Дедлайн (кінцевий термін) Обама оголосив через два дні після інавгурації на посаді президента США. Його адміністрація каже, що судитиме деяких в'язнів в американських судах, а інших, яких не вважають загрозливими, вивезе з країни чи переселить.


Цей процес уже триває. Минулого року було оголошено, що Халіда Шейха Мохаммеда, якого звинувачують в плануванні нападів 11 вересня, та іще чотирьох звинувачених судитимуть у федеральному суді в Нью-Йорку.


Обама пропустить дату закриття бази Гуантанамо


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект