НОВИНИ

04.11.2009 | Оновлений Європейський Союз стане ще надійнішим партнером США - Барак Обама
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Оновлений Європейський Союз стане ще більш надійним партнером для Сполучених Штатів Америки. Таке переконання висловив президент США Барак Обама після зустрічі у Білому домі з прем'єр-міністром Швеції Фредеріком Рейнфельдтом, президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу та верховним представником ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Хав'єром Соланою."Я привітав гостей із завершенням укладення Лісабонського договору, який дасть змогу Європі досягти успіхів не лише у сфері економічної політики, а й у вирішенні цілої низки безпекових проблем. Я переконаний, що посилений та оновлений ЄС стане кращим євроатлантичним партнером для США", - підкреслив американський лідер.


За його словами, під час зустрічі йшлося про спільну мету досягти успіху в Афганістані й Пакистані та взяти на себе у цьому контексті зобов'язання. Сторони не оминули увагою проблеми глобальних кліматичних змін і погодилися "подвоїти зусилля", спрямовані на досягнення прогресу під час міжнародного саміту у Копенгагені наступного місяця.


Учасники переговорів у Білому домі також обговорили складну ситуацію навколо іранського ядерного питання. Вони наголосили на необхідності спільно працювати, аби "послати чіткий меседж Тегерану" про те, що ЄС та США прагнуть бачити Іран "повноцінним членом міжнародної спільноти". Йшлося й про координацію зусиль, спрямованих на боротьбу з тероризмом та врегулювання близькосхідного конфлікту.


У складні часи фінансової кризи лідери Європейського Союзу та США обговорили шляхи відновлення економічного зростання та підтвердили намір боротися з протекціоністськими заходами урядів.


Фредерік Рейнфельдт, Жозе Мануель Баррозу та Хав'єр Солана прибули до Вашингтона на дводенний самміт США-ЄС, організований президентом США Бараком Обамою. На сьогодні заплановані їх зустрічі з державним секретарем США Хілларі Клінтон.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект