Прем'єр-міністр Швеції, яка нині головує у ЄС, каже, що він майже завершив консультації стосовно кандидатур на чільні посади у Європейському Союзі.
Фредрик Рейнфельдт заявив, що невдовзі буде гототвий скликати спеціальний саміт ЄС щодо призначення президента Євросоюзу і керівника зовнішньополітичного відомства ЄС.
Провідним кандидатом на посаду президента ЄС називають прем'єр-міністра Бельгії Германа ван Ромпея.
Битанський міністр закордонних справ Дейвід Мілібенд відмовився від участі в боротьбі за посаду Верховного представника ЄС із зовнішньої політики.
Досі його вважали фаворитом на цю посаду, яка відкриється в межах інституційної реформи після набуття чинності Лісабонського договору.
Однак незважаючи на подальші припущення щодо його номінації, ВВСі стало відомо, що пан Мілібенд сказав голові угрупування соціалістів у Європарламенті про обставини, які не дозволять йому обійняти посаду у Європі.
Друзі британського міністра вказують, що Дейвід Мілібенд "бачить своє майбутнє в британській політиці".
Кандидатів може висунути уряд якоїсь із 27 країн ЄС.
Кампанія Блера
Пан Мілібенд і британський прем'єр-міністр Гордон Браун вели кампанію на підтримку кандидатури колишнього лідера Тоні Блера на посаду президента Європейської Ради.
Однак інші європейські лідери не висловили відкритої підтримки кандидатурі пана Блера. Серед оглядачів поширилися припущення, що ЄС може призначити на президентську посаду представника невеликої країни.
Промовляяючи в Берліні в понеділок, пан Рейнфельдт сказав, що провадить телефонні розмови з головами держав і урядів країн-членів у надії почути, кого вони пропонують на ключлві європейські посади.
"Я наполовину завершив консультації. Коли порозмовляю з усіма і матиму краще уявлення про ситуацію, то запрошу моїх колег на позачерговий саміт у Брюсселі."
На інтернет-сторінці президента ЄС однак сказано, що"проведення такого саміту в листопаді дедалі малоймовірніше ."
Нові посади у ЄС
Лідери ЄС розглядають кандидату ще й на третю нову посаду - Генерального секретаря секретаріату Ради міністрів ЄС.
Рада, яку на ротаційному принципі очолює якась країна ЄС упродовж 6 місяців, представляє уряди країн Євросоюзу.
Згідно з умовами Лісабонського договору, президента Європеської Ради призначають уряди країн ЄС терміном на 2,5 роки.
Окремі пана ван Ромпея, провідними кандидатами на цю посаду є прем'єр-міністр Нрідерландів Ян Петер Балкененде і його колега з Люксембурга Жан-Клод Юнкер.
Колишній прем'єр-міністр Італії Массімо Д'Алема тепер є головним претендентом на посаду Верховного представника ЄС із закордонних відносин. Політик, якого призначать на цю посаду, атоматично стане також віце-президентом Європейської Комісії.
|