НОВИНИ

19.11.2009 | Міхаїл Саакашвілі в Україні переконуватиме великий бізнес співпрацювати з Грузією – посол
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Україну відвідує з робочим візитом президент Грузії Міхаїл Саакашвілі. Він має зустрітись із Президентом України Віктором Ющенком, покладе квіти до меморіалу пам’яті жертв Голодомору. Потім глави держав презентують для українського бізнесу вільну економічну зону в грузинському місті Поті. Про деталі візиту Радіо Свобода розповів посол Грузії в Україні Григол Катамадзе.  Аудіо


Україну відвідує з робочим візитом президент Грузії Міхеїл Саакашвілі. Про деталі візиту Радіо Свобода розповів посол Грузії в Україні Григол Катамадзе далі 

 


– Вітаю, пане посол! Чим особливий цей візит президента Грузії Міхаїла Саакашвілі до України?


– Востаннє Президент Грузії відвідував Україну рівно рік тому. Звичайно, впродовж року наші президенти спілкувались. І хоча цей візит є робочим, президент Грузії приїхав не з порожніми руками, а з прагматичними і конкретними пропозиціями для активізації співпраці між нашими країнами.


Сьогодні відбудеться презентація першої в кавказькому регіоні вільної індустріальної зони в м. Поті. Це така ж економічна зона, як і в інших частинах світу, в тому числі і в Арабських Еміратах. Ми цю кампанію, яку презентує сьогодні президент, зробили спільно з ОАЕ. Зауважу, що президент особисто захотів презентувати цю вільну індустріальну зону українському великому бізнесу, щоб зацікавити його.


Окрім того, сьогодні минає рівно 15 років, як Грузія заснувала та відкрила своє посольство в Україні. Це символічно, що сьогодні президенти наших країн відкриють нову будівлю посольства Грузії в Україні на бульварі Тараса Шевченка, 25.


Є кілька інших пропозицій. Думаю, що президент Грузії зустрінеться з українськими політиками, мас медіа, говоритиме про ситуацію в Грузії, про грузинські проблеми і досягнення.


– Всі говорять про особисту дружбу президентів України і Грузії. Чи можуть змінитися українсько-грузинські стосунки після президентських виборів в Україні?


– Дуже добре, що існують дружні відносини між лідерами наших країн. Якщо трапиться зміна лідера після президентських виборів-2010... Це історична дружба між Грузією та Україною. Я впевнений, я переконаний в цьому, що попри будь-які зміни, в тому числі й політичних еліт як в Україні, так і в Грузії, наша співпраця буде активною, вона буде продовжуватись. І в цьому не тільки історична заслуга наших народів, а й прагматична доцільність у нашій співпраці в майбутньому. Так що ми потрібні один одному.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект