НОВИНИ

25.11.2009 | Лех Валенса судиться з Лехом Качинським
Джерело - Українська служба ВВС

Суд у Польщі почав слухання справи проти президента Леха Качинського, якого колишній президент Лех Валенса звинувачує в наклепі. Йдеться про минулорічне телеінтерв’ю, в якому пан Качинський звинуватив пана Валенсу в тому, що він, нібито, працював агентом служби безпеки в 70-ті роки.


Пан Валенса, який був лідером Солідарності, вимагає вибачення і компенсації розміром 36 тисяч доларів.


Як повідомив з Варшави кореспондент ВВС Адам Істон, жоден з них не був присутній у суді, який ухвалив перенести засідання на грудень.


Під час відкриття суду в районному суді у Варшаві, адвокат пана Валенси сказав, що Валенса, якого вважають обличчям польської демократії, вважав за необхідне подати позов проти Качинського після того як президент відмовився відкликати звинувачення.


В телеінтерв’ю минулого року пан Качинський сказав, що комуністична служба безпеки завербувала пана Валенсу під кодовим ім’ям «Болек».


Пан Качинський згадав про суперечку, яка виникла після публікації книги, автор якої звинуватив Валенсу в тому, що будучи електриком він, нібито, передавав інформацію про своїх колег на корабельні у Ґданську у сімдесятих роках.


Адвокат пана Валенси сказав, що 9 років тому суд виправдав лідера Солідарності і зняв з нього обвинувачення у будь-якій співпраці зі службою безпеки.Лех Валенса - лідер Солідарності

Лех Валенса рішуче заперечує, що він був інформатором служби безпеки у 70-ті рокиСуд у Польщі почав


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 265. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект