НОВИНИ

19.11.2009 | ЄБРР не дає Україні грошей, бо не бачить реформ
За матеріалами - Української служби ВВС

ЄБРР піддав критиці Україну за провал реформ в енергетичному секторі. У зв’язку з цим банк переніс на наступний рік розгляд питання про надання багатомільйонної позики українській державній компанії «Нафтогаз». 


Правління директорів Європейського банку реконструкції та розвитку мало ухвалити рішення щодо надання Нафтогазу України позики на суму 200 мільйонів євро у британській столиці у вівторок. Але розгляд цього питання так і не відбувся. Його перенесли через брак поступу в реформах в Україні.


Де готовність до реформ?


Йдеться про суму, яка є часткою ширшого пакету позик із метою фінансування імпорту і зберігання «Нафтогазом» природного газу з Росії. Як заявив речник банку, ЄБРР хотів побачити, що Україна готова до деяких ключових реформ в секторі енергетики й, особливо, в самому «Нафтогазі». Одначе, банк цього не побачив. «На жаль, стало очевидним, що прогресу досягнуто дуже мало, а тому проект не було подано на розгляд цього разу,» - зазначив речник.


Що не робиться


Передумовами отримання позики були, зокрема, запровадження регулярних аудитів, реформа тарифної політики, ухвалення відповідних законів. Відмова розглядати надання позики тепер і перенесення цієї справи на наступний рік ще більше посилює занепокоєння на Заході, що вже й так стурбований можливістю нової газової кризи між Росією й Україною. «Нафтогаз» має великі борги, і йому вже тепер непросто платити за рахунками Газпрому. Щоправда, речник «Нафтогазу» сказав, що рішення ЄБРР матиме малий вплив на компанію.


Коли ЄБРР розглядатиме питання про надання позики Україні, поки не відомо. Речник банку припустив, що його спробують винести на затвердження ради директорів банку навесні наступного року.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект