НОВИНИ

20.11.2009 | ЄС обрав на найвищі посади «спокійну силу» та «неофіта в дипломатії»
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Згідно з Лісабонською угодою, 27 країн Європейського Союзу обрали свого президента – першого в історії співдружності. Ним став бельгієць Герман Ван Ромпей. Британка Катрін Аштон буде опікуватися зовнішньополітичною діяльністю об’єднаної Європи. Її обрали на посаду Верховного представника ЄС із зовнішньої та безпекової політики. З 1 січня ці два нові обличча представлятимуть європейьский блок держав у світі. До того ж, бельгійсько-британському політичному «дуету» випало на долю сформувати новий стиль європейського лідерства.Перший президент Ради Європейського Союзу Герман Ван Ромпей донині залишався практично невідомим за межами Бельгійського Королівства. Навіть самі бельгійці через крайню скромність свого прем’єр-міністра знали тільки, що Ван Ромпей – це єдиний політик, який вивів країну із затяжної кризи та вніс спокій у стосунки двох спільнот – валонців та фламандців. 62-річний поліглот, філософ та соціолог Герман Ван Ромпей ще й відомий як сучасний поет, що пише і виставляє на своєму блозі вірші у японському стилі «хайку».


Перший президент: за розширення, але не за рахунок ТуреччиниПерший президент Ради Європейського Союзу Герман Ван РомпейПерший президент Ради Європейського Союзу Герман Ван Ромпей.«Він буде відмінним президентом», – зазначив шведський прем’єр-міністр Фредрік Рейнфельдт. «Не слід недооцінювати. Це – один із найпотужніших політиків, що збираються за столом лідерів 27-ми країн ЄС», – додав президент Франції Ніколя Саркозі.


Саме активна підтримка Франції та Німеччини вивела бельгійського політика на вершину лідерства у ЄС і швидко внесла одностайність у лави європейських лідерів.


Спокійний, на перший погляд непоказний, проте з репутацією «спокійної сили», Ван Ромпей не був щедрим на коментарі та інтерв’ю, проте вже встиг заявити одному з європейських видань, що Туреччина ніколи не стане частиною Європи. Натомість, перші виступи на європейському рівні вже засвідчили його бажання стати посередником у вирішенні протиріч співдружності. Так само, як і надія зробити Євросоюз потужнішим та вагомішим на світовій арені, тому перший «президент ЄС» Ван Ромпей вважає позитивним подальше розширення співдружності.


«Неофіт у світі дипломатії» – британські ЗМІ Британська баронеса Катрін Аштон буде опікуватися тепер зовнішньополітичною діяльністю об’єднаної Європи.

Британська баронеса Катрін Аштон – економіст і політик-лейборист, донині займалася на національному рівні питаннями зайнятості, юстиції та особливо – освіти. Останній рік – період діяльності на «європейському фронті» на посаді комісара з питань торгівельних стосунків. У свої 53 роки Леді Аштон хоч і позначена чималим політичним минулим, проте має обмежений дипломатичний досвід. А це – умова незаперечна для посади Верховного представника ЄС із питань зовнішньої та безпекової політики.


Британські лідери запропонували саме Катрін Аштон на це крісло, бо після критики кандидатури Тоні Блера, намагалися хоч якось втримати владу у лоні Європейської співдружності. Та й за короткий термін роботи у Єврокомісії Леді Аштон, все ж, зарекомендувала себе «неперевершеним майстром переговорів».


«Обрали невідомих, аби далі контролювати» – євродепутати


Адміністрація Барака Обами одразу привітала Європейський Союз із обранням нових лідерів, вбачаючи у цьому ознаки подальшого поглиблення партнертства між ЄС та США.


Тим часом, європейські експерти відмічають, що обрання двох маловідомих осіб на найвищі посади співдружності – це свідчення того, що амбіції ЄС дещо знизилися.


Представники «зелених» Європарламенту зазначають, що таким чином керівники великих європейських держав залишатимуться господарями ситуації та й надалі контролюватимуть всі рухи у ЄС – як у внутрішній, так і в зовнішній політиці.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект