НОВИНИ

26.11.2009 | Корвет "Тернопіль" завершив патрулювання у Середземному морі
За матеріалами - УКРІНФОРМ "Україна-НАТО"

Корвет Військово-Морських Сил ЗС України "Тернопіль" завершив патрулювання у Середземному морі в рамках антитерористичної операції НАТО "Активні зусилля" перехопленням та оглядом підозрілого судна.


Командир корвета отримав наказ від командування морського компонента Об'єднаних збройних сил НАТО "Південь", що у Неаполі, провести оглядову операцію підозрілого судна. У цей час український військовий корабель перебував у районі грецького острова Родос та вів патрулювання спільно з фрегатом румунських Військово-морських сил "Рігіна Марія".


Український корабель вийшов у точку перехоплення і в районі північніше острова Крит серед десятка суден, що там перебували, виявив підозріле. Як було встановлено, суховантаж "Ангел" під прапором Коморських островів йшов з Ірану до Туреччини.


Після огляду, в ході якого на борту суховантажу не було виявлено порушень, корвет "Тернопіль" та румунський фрегат "Рігіна Марія" повернулися у визначений район патрулювання Середземного моря.


Зараз корвет Військово-Морських Сил ЗС України перебуває у грецькій військово-морській базі Суда-Бей. Після відпочинку екіпажу, поповнення запасів пального та продовольства "Тернопіль" візьме курс на Севастополь, куди планує зайти 29 листопада.


За час участі в антитерористичній операції НАТО "Активні зусилля" корвет "Тернопіль" пройшов близько 7 тисяч морських миль та провів опитування майже 100 цивільних суден.


У жовтні-листопаді 2006 року корвет здійснив свій перший 28-добовий середземноморський похід, під час якого провів практичні тренування з підготовки до участі в операції НАТО "Активні зусилля". А вже у травні-липні 2007 року взяв безпосередню участь в операції "Активні зусилля".


У листопаді-грудні 2007 року до участі в операції "Активні зусилля" залучався корвет "Луцьк", у травні-липні 2008 року - фрегат "Гетьман Сагайдачний", у листопаді-грудні 2008 року - корвет "Тернопіль".


Основні завдання операції - патрулювання та контроль за переміщенням кораблів у зоні її проведення.


Україна стала другою - після Російської Федерації - з країн-нечленів НАТО, що приєдналася до операції "Активні зусилля".



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект