Із 18 по 25 жовтня щорічні брифінги в рамках „Днів НАТО в Україні” відбулися в Харкові, Севастополі, Львові і Києві. Цей захід спрямований на поліпшення інформованості про НАТО в українських військових навчальних закладах і демонструє можливості науки у справі посилення безпеки.
У заході, організованому Командуванням ОЗС НАТО з питань трансформації, взяли участь провідні військові і цивільні представники штаб-квартири НАТО і Відділу військової співпраці (MCD).
Під час цього шестиденного заходу курсанти і викладачі більше дізналися про роль, операції, структуру, систему освіти і навчання НАТО, а також про мету поточної трансформації НАТО і цілі оперативної сумісності. На прохання Харківської академії ВПС до цьогорічної програми увійшов захід, присвячений науці в НАТО. Цю ініціативу очолив голова делегації НАТО генерал-майор К’єлл-Ове Скаре, помічник начальника штабу Командування ОЗС НАТО з питань трансформації (ACT).
З брифінгом про програму НАТО „Наука заради миру і безпеки” (SPS) виступила д-р Сюзанне Міхаеліс, менеджер з питань наукової комунікації, яка також навела приклади участі України в цій програмі. Серед розглянутих питань була ідея проведення семінару з космічних досліджень і аеродинамічного моделювання, який допоміг би ВПС краще інтегрувати своїх науковців у міжнародну наукову громаду.
У Військово-морській академії у Севастополі обговорювалася екологічна безпека, питання гарячих дебатів, яке знаходиться в сфері програми SPS. Обговорення було зосереджене на впливі військово-морських операцій на екосистему Чорного моря. В Академії сухопутних сил велику зацікавленість викликали дискусії щодо захисту особового складу від бронебійних боєприпасів.
Під час брифінгів в українських академіях був відмічений значний прогрес у сфері підготовки керівників та мовного навчання. Генерал-майор Скаре наголосив на тому, що це є передумови оперативної сумісності і трансформації.
Корисним супутнім продуктом цього заходу стало сприяння об’єднанню ще більше цивільних і військових наукових ініціатив, які вже допомагають забезпечувати безпеку під час операцій з розбудови миру в світі.
|