НОВИНИ

10.11.2009 | Поляки отримають євро не раніше 2014 року
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Економічна криза по-новому змішала карти: Польщі доведеться зачекати із запровадженням євро ще щонайменше п'ять років. Раніше поляки планували увійти до єврозони вже 2012 року.





Полякам доведеться розпрощатися зі своїми намірами запровадити в себе єдину європейську валюту 2012 року, тобто до проведення в Україні та Польщі європейської першості з футболу. Сумніви з приводу реалізації такого плану прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск висловлював ще на початку цього року. У понеділок перенесення терміну вступу Польщі до єврозони остаточно підтвердив віце-президент Національного банку Польщі Вітольд Козінський.


Головними причинами скасування попереднього плану експерти називають економічну і фінансову кризу, а також значне ослаблення польського злотого. «Польща має увійти до єврозони як добре організована та спроможна країна», - заявив Вітольд Козінський. Саме тому підготовча фаза для запровадження євро розпочнеться, за його словами, через два роки. А оскільки вона триватиме ще два роки, євро стане грошовою одиницею Польщі не раніше, ніж 2014 року.


Як відомо, за два роки до запровадження в тій чи іншій країні Євросоюзу євро, обмінний курс місцевої валюти заморожують на два роки. Крім того, в цей період державний борг не повинен перевищувати трьох відсотків від обсягу внутрішнього валового продукту. Виконати ці умови нині Польща просто не спроможна, хоча в порівнянні з іншими країнами Європейського союзу її економіка продовжує зростати попри кризу.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект