НОВИНИ

11.11.2009 | Меркель: шлях до поліпшення лежить через погіршення
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Для канцлера Німеччини Ангели Меркель та її команди вже остаточно минули святкові дні – перемога на виборах і 20-та річниця падіння Берлінської стіни. Тепер настали суворі будні. У вівторок Меркель виступила в Бундестазі зі своєю першою урядовою заявою після переобрання на посаді канцлера.


до поліпшення лежить через погіршення



Ані заспокійливих слів, ані щедрих обіцянок: у своїй промові канцлер Німеччини Анґела Меркель спробувала налаштувати країну на нелегкі часи.


«Усі наслідки кризи сягнуть нас наступного року. Правду можна висловити в одному реченні: проблеми спочатку збільшаться, перш ніж справи знову підуть на краще», – сказала Меркель.


Тому вона має намір усі сили кинути нині саме на подолання наслідків світової економічної кризи. На її думку, зараз слід провести ретельний аналіз ситуації, нічого не прикрашаючи і не приховуючи.


Небезпечні помилки


«Якщо ми за цих умов припустимося помилок, тоді їх буде майже неможливо виправити. Якщо ж ми все зробимо правильно, тоді Німеччина вийде з кризи ще потужнішою», – переконана німецький канцлер.


Меркель закликала опозицію, ділові кола, церкву й суспільство об’єднати зусилля й зробити Німеччину ще кращою.


До пріоритетів свого другого терміну перебування при владі вона, крім подолання наслідків кризи, віднесла також необхідність збільшити довіру між державою й громадянами, реформувати соціальні системи, сприяти запровадженню в світі нових правил для захисту довкілля, а також знайти баланс між свободою й безпекою.


Критика опозиції


Опозиція, звісно, не стала довго чекати і ще під час виступу Меркель почала відпускати критичні зауваження на адресу канцлера та її уряду.


Першим від опозиції взяв слово лідер фракції соціал-демократів у Бундестазі Франк-Вальтер Штайнмаєр. Він закинув новому урядові брак чіткої концепції і розкритикував наміри знизити податки при одночасному зростанні державної заборгованості.


«Те, що ви пропонуєте в коаліційній угоді, – це зовсім не та політика, яка може пожвавити кон’юнктуру. Це не назвати інакше, як обслуговування інтересів певних кіл. Мільйони людей бояться втратити роботу, а що робите ви? Ви роздаєте подарунки податковим радникам, багатим нащадкам, лікарям і готельним мережам», – заявив Штайнмаєр.


Прохання про підтримку


Із такою критикою Меркель не погодилася. На її переконання, в часи кризи не слід заощаджувати.


Вона визнала, що теоретично Німеччині потрібні найбільші в її історії заходи економії. Однак, додала канцлер, це не альтернатива.


Вона ще раз наголосила, що робить ставку на пожвавлення кон’юнктури й економічне зростання, і попросила Бундестаг іще до Різдва підтримати третій пакет антикризових заходів, який передбачає зменшення податкового тягаря на вісім з половиною мільярдів євро.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект